PARTNER PORTALU
  • BGK

MAC wyszkoli samorządy w sprawnym rządzeniu

  • bad    23 czerwca 2014 - 16:37
MAC wyszkoli samorządy w sprawnym rządzeniu

1 lipca 2014 r. ruszy rekrutacji na szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych w ramach projektu "Dobre prawo sprawne rządzenie". To już II edycja szkoleń "Procedury administracyjne i techniki prawodawcze w JST" w 2014 r.
Rekrutacja do szkoleń rozpocznie się 1 lipca od godziny 14:00. Od tego dnia (nie wcześniej) Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji będzie przyjmowało zgłoszenia na szkolenia.

MAC informuje ponadto, iż osoby, które zgłosiły się do poprzedniej edycji, a nie zostały przyjęte z powodu braku miejsc, będą miały pierwszeństwo rekrutacji. Warunkiem pierwszeństwa dla tych osób jest pozytywna odpowiedź (wypełnienie formularza zgłoszeniowego w terminie do 31 lipca) na maila, który zostanie do nich rozesłany 1 lipca 2014 r.

Terminy szkoleń oraz ich tematyka znajduje się w załączniku do niniejszej informacji. Informacja o rozpoczęciu rekrutacji zostanie przekazana do wytypowanych do uczestnictwa w projekcie urzędów drogą mailową bądź przez ePUAP.

Ministerstwo informuje także, że szkolenia w tej edycji odbywać się będą w oparciu o schemat: 16 godzin (2 dni szkoleniowe) - blok stały dla wszystkich uczestników (Kodeks Postępowania Administracyjnego lub ordynacja podatkowa oraz techniki legislacyjne) oraz 16 godzin (2 dni szkoleniowe) - blok do wyboru (m.in.: zagospodarowanie przestrzenne, pomoc społeczna, podatki i opłaty lokalne, ochrona środowiska, zarządzanie drogami).

Wybór grup szkoleniowych (tematyka) odbywał się będzie na etapie rekrutacji do projektu. Ministerstwo zastrzega, iż grupy szkoleniowe nie mogą liczyć więcej niż 22 osoby, w związku z powyższym ilość miejsc na szkolenia jest ograniczona. Poza osobami z listy rezerwowej o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Lista urzędów objętych wsparciem, terminarz oraz regulamin szkoleń znajduje się w multimediach. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.