PARTNER PORTALU
  • BGK

Magister rewitalizacji miast. Takie studia tylko w Łodzi

  • aw/Housemarket.pl    23 maja 2017 - 11:18
Magister rewitalizacji miast. Takie studia tylko w Łodzi
Rewitalizacja miast to kierunek studiów drugiego stopnia obejmujący takie obszary wiedzy jak: architektura i urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika oraz geografia (fot.pixabay)

Dwie największe łódzkie uczelnie - Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o wspólnym prowadzeniu studiów drugiego stopnia na kierunku: Rewitalizacja miast.
Rewitalizacja miast to kierunek studiów drugiego stopnia obejmujący takie obszary wiedzy jak: architektura i urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika oraz geografia.

W programie studiów znalazły się łącznie 62 przedmioty prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych ekspertów. Nabór na jedyne tego typu studia w Polsce rozpoczyna się z nowym rokiem akademickim, a limit ustalono na 60 osób, co świadczy o elitarności tego kierunku. Absolwent studiów z zakresu rewitalizacji miast otrzyma wspólny dyplom, sygnowany przez rektorów UŁ i PŁ.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Julek, 2017-05-24 12:04:12

    Rzadko komentuję, ale teraz muszę: pamiętam czasy w PRL-u, gdy limit przyjęć na biologię, historię, geografię czy anglistykę wynosił 30-50 osób. U mnie na roku było wówczas przyjętych 45 ludzi. Nie wiedzieliśmy, psia kość, że jesteśmy elitą. A dziś na prawo przyjmują na I rok 600-700 studentów. To j...est ordynarna masówa, ale mówią, że są szczególną kastą. Masakra !  rozwiń