PARTNER PORTALU
  • BGK

Magistrat zadba o aktywne ferie

  • wer/uml.lodz.pl    26 stycznia 2012 - 16:59
Magistrat zadba o aktywne ferie

Najmłodsi łodzianie podczas ferii z pewnością nie będą się nudzić. Dzieci, które czas zimowej przerwy w nauce będą spędzać w mieście, będą mogły skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez miejskie placówki oraz organizacje i instytucje współpracujące z magistratem.
W tym roku na zimowy wypoczynek uczniów miasto przeznaczyło prawie pół miliona zł. Przygotowano przeszło 5 tys. miejsc, w których młodzież będzie mogła spędzić wolny czas. Zajęcia zrealizują 34 szkoły i 33 organizacje pozarządowe..

Organizatorzy wypoczynku zapraszają zarówno na półkolonie, jak i do uczestnictwa w w zajęciach otwartych. Będzie można w nich wziąć udział w różnych miejscach w mieście. Na Bałutach w 8 punktach, na Górnej w 17, na Polesiu w 18, w Śródmieściu w 16, a na Widzewie w 16 placówkach.

Ponadto w programach przewidziano również wyjścia do kręgielni, palmiarni, zoo, a nawet do groty solnej. Zaplanowano też wyjazdy za miasto, wycieczki piesze i kuligi.

Czytaj też: Rozpoczęły się ferie

- Mamy też ofertę dla dzieci niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych na Górnej. Warto podkreślić, że wszystkie zajęcia są bezpłatne - mówi Dorota Szafran, zastępca dyrektora wydziału edukacji. Dla dzieci lubiących rywalizację zorganizowane zostaną konkursy, turnieje sportowe i zawody. Tegoroczne ferie stać zresztą będą pod znakiem sportu i rekreacji. Zajęcia na salach sportowych i orlikach zorganizowano właśnie z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku.

- Do dyspozycji młodych mieszkańców miasta są wszystkie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Są one w stanie zaproponować atrakcyjny wypoczynek dla 12 tys. łodzian dziennie. Po raz pierwszy, wstęp do Wodnego Raju, na dwa lodowiska kryte i sześć odkrytych będzie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych bezpłatny. Tak będzie od najbliższego poniedziałku aż do końca ferii - podkreśla wiceprezydent Krzysztof Piątkowski (zabierz głos/oceń prezydent).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.