PARTNER PORTALU
  • BGK

Mają przynętę na sześciolatka

  • PAP    29 sierpnia 2013 - 07:07
Mają przynętę na sześciolatka

Darmowe podręczniki i obiad za złotówkę - tym kusiły władze Żor (Śląskie) rodziców dzieci w wieku 6 lat, aby posłali swoje pociechy do pierwszej klasy podstawówki, a nie do przedszkola - informuje "Dziennik Zachodni".
Na taką przynętę udało się złapać 66 sześciolatków, które od najbliższego poniedziałku rozpoczną edukację w szkole podstawowej - wylicza gazeta.

Chcieliśmy zachęcić rodziców 6-letnich dzieci do wysłania swoich pociech do szkoły - wyjaśnia Grażyna Cogiel z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Jak dodaje, z tej formy wsparcia mogły skorzystać tylko sześciolatki zamieszkałe na terenie Żor i zapisane do tamtejszych szkół.

Czytaj też: Za dwa lata wielka kumulacja 6-latków w szkołach

Władzom miasta zależy również na tym, żeby nie było kumulacji 6- i 7-latków w podstawówce w przyszłym roku, kiedy to sześciolatki już obowiązkowo zasiądą w szkolnych ławkach.

Chcemy tego uniknąć lub ograniczyć przepełnione wówczas klasy pierwsze - tłumaczą urzędnicy, wskazując, że we wrześniu 2014 r. do I klasy trafią prawie dwa pełne roczniki dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Gosia, 2013-08-29 16:08:24

    wyrazy uznania dla władz Zor ( to dobry pomysł) ...wysłanie dziecka do szkoly w wieku 6 lat jest logiczne i trafne dla samego dziecka