PARTNER PORTALU
  • BGK

Majchrowski: higienistki wrócą do szkół

  • PAP    29 listopada 2010 - 15:30

Powrót higienistek do krakowskich szkół oraz większą dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców miasta zapowiedział ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.
"Wiele lat temu została wycofana bezpośrednia opieka zdrowotna ze szkół. Zamierzam to przywrócić w Krakowie, wprowadzić do placówek higienistki" - zapowiedział Majchrowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Chce on też poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców miasta, szczególnie z terenów leżących na południe od Wisły.

"Uważam, że państwowa służba zdrowa jest niewydolna, nie spełnia oczekiwań. Dlatego niejako wchodząc w jej obowiązki, postanowiłem zapewnić mieszkańcom Podgórza opiekę zdrowotną na takim poziomie, na jakim powinna ona być" - dodał prezydent Krakowa.

W tym celu mają powstać miejskie ambulatoria obejmujące swym zasięgiem tereny oddalone od szpitalnej opieki medycznej, zwłaszcza wspomniany południowy region Krakowa. Poza tym Majchrowski chce, aby przy miejskich szpitalach - które mają być modernizowane - powstały nowoczesne lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Majchrowski - kandydat niezależny - wygrał pierwszą turę głosowania w Krakowie uzyskując 40,78 proc. głosów. W drugiej turze spotka się z popieranym przez PO wojewodą małopolskim Stanisławem Kracikiem, który w pierwszym głosowaniu uzyskał 33,69 proc. głosów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Ryszard Bujak Dyrektor Generalny, 2010-11-30 16:16:26

    W PEŁNI SIĘ Z TYM ZGADZAMY I POPIERAMY A NAWET SIĘ WŁĄCZAMY Panie Prezydencie jesteśmy gotowi do współpracy FUNDACJA AZP
  • Sopel, 2010-11-29 23:53:34

    POPIERAM TRZEBA DBAC O UCZNIOW ;o) NIECH MAJA ZDROWE ZABKI I NIECH BEDA ZADBANI