Małe klasy potrzebują rekompensat

Ograniczenie grupy lekcyjnej do 25 uczniów jest niekonstytucyjnym zapisem i nie może być wprowadzone bez systemu rekompensat – uważa Związek Miast Polskich.
Małe klasy potrzebują rekompensat

Podczas posiedzenia Zarządu Związku Miast Polskich w Sieradzu samorządowcy dyskutowali m.in. na temat zaproponowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ograniczenia grupy lekcyjnej do 25 uczniów.

Czytaj też: Nie chcą tworzyć klas na siłę

Zarząd negatywnie zaopiniował rządowy projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, podobnie jak wcześniej założenia do niego.

Uznano, że ograniczenie grupy lekcyjnej do 25 uczniów jest niekonstytucyjnym zapisem i nie może być wprowadzone bez systemu rekompensat.

Zwrócono uwagę na nierówne traktowanie podmiotów, dlatego zaproponowano zrównanie liczby dzieci w przedszkolach publicznych i niepublicznych. Podkreślano też, że projekt zawiera niepotrzebne nadregulacje (art. 4 ust. 1 - do jednej klasy nie mogą pójść dzieci urodzone w różnych miesiącach).

Nie zaakceptowano ponadto projektu rozporządzenia Ministerstwa Edukacji w sprawie dotacji przedszkolnych, gdyż proponuje złe zapisy techniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czemu tym samo-rządzącym ciągle coś nie pasuje?

podpisałem, 2013-07-15 22:35:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE