PARTNER PORTALU
  • BGK

Mali powodzianie na wakacjach

  • PAP    29 czerwca 2010 - 11:02

Ponad 200 dzieci z terenów powodziowych spędzi wakacje w Olsztynie. Będą zakwaterowane w uniwersyteckim kampusie, wśród zapewnionych im atrakcji będą wycieczki m.in. nad Zalew Wiślany i jeziora mazurskie.
Jak poinformował rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Józef Górniewicz, pierwsza 60-osobowa grupa dzieci z gminy Gorzyce w województwie małopolskim przyjechała w poniedziałek wieczorem. Kolejna grupa 150 dzieci ze Śląska spodziewana jest w czwartek.

Pobyt dzieci sfinansują samorządowcy i uczelnia.

Górniewicz powiedział, że koloniści mają przede wszystkim odpocząć od przykrych wrażeń związanych z kataklizmem powodzi na południu Polski. Organizatorzy chcą pokazać najciekawsze miejsca na Warmii i Mazurach m.in. Frombork - gdzie żył i pracował Mikołaj Kopernik, jeziora mazurskie oraz Grunwald, gdzie rozegrała się słynna średniowieczna bitwa.

Opiekunami dzieci będą studenci wydziału pedagogiki, którzy - jak powiedział rektor - w ten sposób odbędą praktyki studenckie niezbędne do zaliczenia kolejnego roku akademickiego. Koloniści będą zakwaterowani w jednym z domów studenckich w kampusie uniwersyteckim w Kortowie, na terenie którego jest jezioro z plażą i przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.