PARTNER PORTALU
  • BGK

Mało chętnych do zakładania żłobków

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    22 czerwca 2012 - 07:29
Mało chętnych do zakładania żłobków

Z rejestrujących się w gminach placówek wiele stanowią takie, które już wcześniej zajmowały się opieką nad maluchami, a teraz tylko legalizują swoją działalność.
Ułatwienia w zakładaniu żłobków i klubów dziecięcych, które obowiązują od kwietnia ubiegłego roku, miało spowodować, że więcej takich placówek będą zakładać nie tylko gminy, lecz także prywatne podmioty – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Na razie jednak oczekiwania z tym związane się nie spełniły, a w rejestrach żłobków i klubów dziecięcych dominują miejsca opieki, które są zakładane i prowadzone przez samorządy.

Jak sprawdziliśmy, najwięcej prywatnych placówek zapewnia opiekę nad dziećmi we Wrocławiu, gdzie zarejestrowanych jest 30 żłobków. W Warszawie są 22, w Krakowie jest ich 18, a w Poznaniu 14.

W Łodzi do rejestru wpisały się trzy placówki, a w Lublinie i Szczecinie po jednej. Są też i takie miasta, jak Gdańsk, Bydgoszcz, Białystok i Kielce, gdzie działają tylko żłobki samorządowe – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Mariola Barańska, 2012-06-22 10:30:07

    Szkoda, że program " Maluch" skierowany jest do samorządów bo te nie chcą bądź boją się wchodzić w partnerstwo publiczno-prywatne. Mieszkam w mieście gdzie na 19 tys mieszkańców jest jeden żłobek dla 25 dzieci. Gdy wystąpiłam do Pana Burmistrza z propozycją utworzenia żłobka i skorzystani...a z " Malucha" wówczas otrzymałam odpowiedź, że nie widzi on potrzeby. utworzenia takiej instytucji. Zostałam pozostawiona sama sobie. Może wart by pomyśleć o tym by dać zielone światło w zakładaniu żłobków bezpośrednio osobom fizycznym.  rozwiń