PARTNER PORTALU
 • BGK

Małopolska Chmura Edukacyjna: jedyny taki projekt w Europie

 • pt    7 lipca 2016 - 15:13
Małopolska Chmura Edukacyjna: jedyny taki projekt w Europie
Dzięki środkom zarezerwowanym w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-20 chmurą zostanie objęte ok. 130 szkół ze wszystkich powiatów w Małopolsce (fot.malopolskie.pl)

• Dziewięć uczelni wyższych, ponad 24 tys. uczniów, 130 szkół ze wszystkich 22 małopolskich powiatów – rusza Małopolska Chmura Edukacyjna, jedyny tego typu projekt w skali całej Europy.
• Pieniądze na jego realizację pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.
- Do 2022 roku przewidziana jest realizacja zajęć edukacyjnych dla 24 tys. uczniów z ok. 130 zespołów szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski - zapowiada członek zarządu Grzegorz Lipiec odpowiadający w zarządzie województwa za edukację i dodaje: - Pilotaż projektu utwierdził nas w przekonaniu, że Małopolska Chmura Edukacyjna jest projektem wartym kontynuowania na jak najszerszą skalę.

Pilotaż MChE odbywał się w 21 szkołach z 14 powiatów w Małopolsce. Wzięło w nim udział ponad 2,1 tys. uczniów, a w szkołach i uczelniach przeprowadzono łącznie blisko 8 tys. godzin zajęć. Projekt odbywał się we współpracy z 6 uczelniami: Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Pedagogicznym, Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Uniwersytetem Rolniczym.

Poprawienie kompetencji w dziedzinie IT

Dzięki środkom zarezerwowanym w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-20 chmurą zostanie objęte ok. 130 szkół ze wszystkich powiatów w Małopolsce.

Do projektu w lipcu dołączą kolejne 3 uczelnie: PWSZ w Tarnowie, WSTiE w Suchej Beskidzkiej oraz Fundacja Centrum Kopernika.

W ramach projektu w szkołach i na uczelniach odbędzie się ponad 27,5 tys. godzin zajęć, m.in. z: matematyki, biologii, chemii, budownictwa, informatyki, fizyki, geografii, przedsiębiorczości, języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego, kognitywistyki, dziennikarstwa oraz branż: mechaniczno-mechatronicznej, żywnościowej, środowiskowej, elektryczno-elektronicznej i turystycznej.

Nowością będzie także szkolenia mające na celu poprawienie kompetencji w dziedzinie IT dla 2,6 tys. nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Komitet Sterujący Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

W ramach projektu planowana jest także realizacja zajęć w bibliotekach dla uczniów szkół, które nie zostaną wyposażone w sprzęt do obsługi połączeń online.

Małopolska Chmura Edukacyjna to innowacyjny w skali Europy projekt polegający na przeprowadzaniu przez kadrę naukową uczestniczących w projekcie uczelni dodatkowych zajęć on-line w małopolskich szkołach ponadgimnazjalnych.

Dzięki projektowi w szkołach powstają nowoczesne, multimedialne sale do organizacji zajęć, z kolei uczniowie już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość uczestnictwa w akademickich wykładach i zajęciach.

Nad realizacją projektu czuwać będzie Komitet Sterujący Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.