PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska uczci Jana Pawła II

  • malopolskie.pl    23 lutego 2011 - 08:29
Małopolska uczci Jana Pawła II

Małopolskie Dni Jana Pawła II, specjalna strona internetowa, wspólna sesja Rady Miasta Krakowa i Sejmiku Województwa Małopolskiego – to tylko niektóre działania samorządu województwa wspólnie z partnerami w związku z beatyfikacją Papieża Polaka.
W ramach Święta Małopolski zaplanowano Małopolskie Dni Jana Pawła II. W kinie Kino Kijów przewidziano inaugurację Małopolskich Dni projekcją filmu związanego z Papieżem we wszystkich kinach należących do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych. Dochód z biletów w formie cegiełki ma zostać przeznaczony na budowę Centrum „Nie lękajcie się” w Krakowie – Łagiewnikach.

„Małopolska Janowi Pawłowi II”  to konkurs, w ramach którego mają zostać wsparte projekty prezentujące osobę, dorobek i dzieło Jana Pawła II, w szczególności działania polegające na tworzeniu dzieł inspirowanych osobą i dziełem Jana Pawła II (utwory muzyczne, sceniczne, literackie, plastyczne, filmowe a także projekty multimedialne) oraz upowszechniające wśród Małopolan i gości Małopolski wiedzę o osobie Papieża oraz jego dziele poprzez działania edukacyjne: wystawy, spektakle, wydania książkowe, nagrania, publikacje internetowe, konferencje, seminaria, zwłaszcza w miejscach związanych z jego życiem i posługą.

W folderze „Małopolska. Śladami Jana Pawła II” (w polskiej, włoskiej i angielskiej wersji językowej) zaprezentowane zostaną miejsca w Małopolsce, o których Jan Paweł II mówił w swoich wystąpieniach oraz podczas pielgrzymek.

Ma zostać uruchomiony serwis www w ramach portalu Wrota Małopolski. Znajdą się tam informacje o programie imprez w Małopolsce, związanych z beatyfikacją, prezentacja miejsc związanych z Janem Pawłem II oraz oferta turystyki religijnej w Małopolsce wraz z informacjami o projekcie Małopolskie Dni Jana Pawła II.

Wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym Zaplanowano wystawę archiwalnych zdjęć z okresu młodości, kapłaństwa i pontyfikatu Jana Pawła II. Wystawie towarzyszyć ma wydanie okazjonalnego albumu ze zdjęciami z wystawy oraz wybranymi myślami Jana Pawła II.

Panuje się także wspólną sesję Rady Miasta Krakowa i Sejmiku Województwa Małopolskiego

Na działania związane z beatyfikacją Jana Pawła II zarezerwowano w tegorocznym budżecie województwa 500 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.