PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska zwycięzcą w olimpiadzie

  • malopolskie.pl    25 lutego 2011 - 09:58
Małopolska zwycięzcą w olimpiadzie

Zorganizowana po raz czwarty, trwająca prawie 3 tygodnie, na obiektach sportowych województwa małopolskiego - XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych „Małopolska 11” dobiegła końca.
Zakopane, Krynica – Zdrój, Kościelisko oraz Nowy Targ i Oświęcim to miejscowości, w których rywalizowali ze sobą najlepsi w kraju zawodnicy w kategorii wiekowej juniora młodszego i juniora. Młodzież zmagała się w 12 dyscyplinach sportowych. Zawodnicy mieli do wyboru: hokej na lodzie, biathlon, curling, snowboard, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie – shot track, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska oraz saneczkarstwo lodowe.

Zwycięstwo po raz kolejny należy do reprezentantów województwa małopolskiego, którzy zdobyli 158 medali oraz blisko 2500 pkt. Od dziesięciu lat grupa młodych sportowców z Małopolski jest niepokonana w sportach zimowych, zajmując I miejsce w klasyfikacji generalnej województw.

Podczas ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych "Dolny Śląsk 2010" nasza reprezentacja otrzymała ponad 2500 pkt, zdobywając tym samym najlepszy dotychczasowy wyniki w historii Zimowych Olimpiad Młodzieży. W tegorocznych igrzyskach wzięło udział około 2 tyś uczestników, a w tym około 1100 zawodników, ponad 200 trenerów, przeszło 250 sędziów, oraz około 300 osób z obsługi technicznej zawodów.

Olimpiada organizowana jest przez Ministra Sportu i Turystyki. Duże wsparcie zapewnia Województwo Małopolskie, które przejęło organizację sportowego wydarzenia po Województwie Dolnośląskim.

W ceremonii zamknięcia imprezy, uczestniczył członek Zarządu województwa małopolskiego Witold Latusek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.