PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie da na wyprawkę szkolną dla rodzin 4+

  • PAP/Dziennik Polski    6 sierpnia 2014 - 07:11
Małopolskie da na wyprawkę szkolną dla rodzin 4+

Prawie 5,5 mln zł przeznaczył Zarząd Województwa Małopolskiego na wsparcie rodzin wielodzietnych przed nowym rokiem szkolnym. Z pomocy finansowej w ramach programu "Pierwszy dzwonek" skorzysta ponad 36 tys. uczniów.
To pierwszy tego typu projekt wsparcia dla takich rodzin na poziomie regionula  "Dziennik Polski"dzie on zatwierdzony przez sejmik dopiero pod koniec sierpnia, to rodzice z co najmniej czwórką dzieci już mogą pytać w swych gminach o pomoc finansową przy zakupie artykułów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych - pisze gazeta.

Czytaj też:  Wyprawka szkolna w 2014 r. - są zmiany

W programie uczestniczą wszystkie małopolskie gminy; każda może ustalić terminy składania deklaracji od rodziców.

Ale nawet jeśli wnioski nie są jeszcze przyjmowane, to warto już zbierać rachunki za podręczniki, zeszyty czy przybory szkolne, bo wsparcie może być przyznane jako refundacja wydatków poniesionych między 10 lipca a 31 października - doradza "DP".

Czytaj też:  Dla kogo kasa z programu "Wyprawka szkolna"?

Na każdego ucznia przysługuje 150 zł. Jedynym warunkiem jest to, by uczący się w podstawówce, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej pochodził z rodziny, gdzie jest co najmniej 4 dzieci. Żadnego znaczenia nie ma zaś wysokość dochodów rodziców lub opiekunów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.