PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: W 115 gminach program nauki pływania dla uczniów

  • PAP/EM    26 stycznia 2017 - 16:42
Małopolskie: W 115 gminach program nauki pływania dla uczniów
Najwięcej środków trafi do gmin z subregionu krakowskiego (fot. pixabay)

• 115 małopolskich gmin będzie w tym roku realizować program nauki pływania dla najmłodszych dofinansowywany z budżetu województwa.
• Szacuje się, że skorzysta z niego kilkanaście tysięcy uczniów. Na jego realizację samorząd regionu przeznaczył łącznie 1,5 mln zł.
Jak podkreślają władze województwa, projekt "Już pływam" jest jednym z najpopularniejszych programów sportowych w regionie. Dzięki niemu dzieci ze szkół podstawowych mogą brać udział w lekcjach pływania i od podstaw uczyć się tej umiejętności.

Projekt "Już pływam" jest realizowany od 2007 r. Dzięki niemu do tej pory ponad 86,5 tys. uczniów małopolskich szkół uczęszczało na dodatkowe lekcje pływania. W zeszłym roku z tej formy aktywności skorzystało ok. 17,5 tys. dzieci.

Według członka zarządu województwa małopolskiego Leszka Zegzdy, pływanie od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością - wpływ na to mają sukcesy polskich sportowców w tej dyscyplinie oraz coraz lepszy dostęp do basenów. "Dzięki projektowi +Już pływam+ dzieci nie tylko nauczą się pływać, ale przede wszystkim zdobędą umiejętności, które poprawią ich bezpieczeństwo na różnego rodzaju kąpieliskach" - podkreślił.

Spośród 115 gmin, jakie otrzymały dofinansowanie na lekcje pływania najwięcej środków trafi do gmin z subregionu krakowskiego, Sądecczyzny i Podhala.

Z myślą o najmłodszych samorząd województwa małopolskiego dofinansowuje też w sezonie zimowym naukę jazdy na nartach i snowboardzie w ramach programu "Jeżdżę z głową". W tym sezonie przeznaczono na ten cel w sumie 700 tys. zł. Dofinansowanie otrzymało 48 gmin, dzięki czemu uda się przeszkolić ponad 4,3 tysiąca dzieci, o ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym sezonie.

Projekt "Jeżdżę z głową" realizowany jest od 2012 r. Dzięki niemu uczniowie szkół podstawowych mogą od podstaw nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie. Wsparcie z budżetu województwa małopolskiego na ten cel jest udzielane wyłącznie gminom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.