PARTNER PORTALU
  • BGK

Maluch Plus: Masz pytania dotyczące żłobków? Zapytaj eksperta MRPiPS

  • aw/PAP    5 listopada 2017 - 15:10
Maluch Plus: Masz pytania dotyczące żłobków? Zapytaj eksperta MRPiPS
Maluch Plus 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (fot.pixabay)

Ekspert MRPiPS odpowie na pytania dotyczące zakładania żłobków i programu Maluch Plus.




• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na kolejną odsłonę czatu pod hasłem #WażneDlaRodziny.

• Tym razem tematem będzie program Maluch Plus.

• Czat na żywo odbędzie się we wtorek (7 listopada), ale już teraz można zadawać pytania ekspertowi.

Ekspert odpowie na pytania we wtorek (7 listopada) w godz. 10-12, ale już teraz można zadawać mu pytania za pośrednictwem ministerialnej strony na Facebooku 

Maluch Plus 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu.

Łącznie do rozdysponowania jest 450 mln zł (w rezerwie celowej - 250 mln zł, w planie finansowym Funduszu Pracy - 200 mln zł), o ok. 300 mln zł więcej niż w 2017 r. Stanowi to niemal równowartość połowy kwoty (1 mld zł), jaką w skali roku ponoszą na żłobki te wszystkie gminy w Polsce, w których tego typu placówki już funkcjonują - podkreśla MRPiPS.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty, województwa), osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej (w tym uczelni i współpracujących z uczelniami podmiotów), które mogą ubiegać się o środki na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi i zapewnienie ich funkcjonowania. Konkurs podzielony jest na cztery moduły; moduły 1 i 2 przeznaczone są dla samorządów, zaś 3 i 4 dla pozostałych podmiotów.

Czytaj też: Program „Maluch”: Miejsc w żłobkach przybywa, ale gminy za mało się angażują

Resort przypomina, że do 24 listopada br. trzeba złożyć wniosek o środki na utworzenie i funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego, zatrudnienie dziennego opiekuna (moduł 1a, 1b). Do 17 listopada przyjmowane są wnioski na dofinasowanie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu Maluch, czyli wcześniejszych edycji (moduł 2).

Również wnioski od osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej na utworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki przyjmowane są do 17 listopada (moduły 3 i 4).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.