PARTNER PORTALU
  • BGK

Maluch Plus: Powstanie 12 tys. miejsc w żłobkach. W Stalowej Woli już otwarty nowy żłobek

  • GP/PT    30 stycznia 2017 - 11:30
Maluch Plus: Powstanie 12 tys. miejsc w żłobkach. W Stalowej Woli już otwarty nowy żłobek
MRPiPS będzie wspierać powstawanie nowych żłobków (Elżbieta Rafalska, fot.KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• W 2017 roku dzięki inicjatywie Maluch Plus powstanie 12 tys. nowych miejsc w żłobkach.
• Dofinansujemy też 42 tysiące już funkcjonujących miejsc dla maluchów - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.
• Minister Elżbieta Rafalska towarzyszyła premier Beacie Szydło podczas otwarcia żłobka integracyjnego w Stalowej Woli.
Sytuacja rodziny była głównym motywem odwiedzin w Stalowej Woli premier Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. Obie polityk były w odwiedzanym mieście w poniedziałek (30 stycznia) z okazji  otwarcia żłobka integracyjnego w Stalowej Woli.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł prawie 4,5 mln zł, z czego ponad 1, 5 mln zł stanowiło dofinansowanie w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”.

- Sprawy rodziny powinny stać się tymi, które chcemy realizować jako najważniejsze – przekonywała premier Beata Szydło. Jak przypomniała, słowo rodzina zostało bardzo mocno podkreślone w polityce jej rządu, dlatego znalazło się w nowej nazwie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Chcemy, by rodziny w Polsce czuły się bezpiecznie, żyły godnie i miały poczucie, że państwo je wspiera. Dzieci to jest nasza przyszłość – podsumowała.

Nowo wybudowany żłobek został zlokalizowany na terenie jednego z największych osiedli mieszkalnych miasta Stalowej Woli. Składa się z trzech oddziałów łącznie dla 65 dzieci. W każdym z oddziałów będzie mogło przebywać od 2 do 3 dzieci niepełnosprawnych.

W ramach tego wyjazdu Elżbieta Rafalska podsumowała działanie polityki prorodzinnej Rady Ministrów.

Czytaj też: Dotacje na żłobki, kluby dziecięce i dla dziennych opiekunów

Rafalska podkreślała, że w ramach kontynuacji polityki rządu premier Beaty Szydło będzie wspierać powstawanie nowych żłobków.

- W 2017 roku dzięki inicjatywie Maluch Plus dofinansujemy ponad 12 tys. nowych oraz 42 tysiące już funkcjonujących miejsc dla maluchów - deklarowała Rafalska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Samorządowiec, 2017-01-31 11:17:17

    Jakim cudem powstanie 12 tysięcy żłobków? Program dofinansowania tworzenia nowych miejsc opieki uwzględnia na 2017 rok środki w wysokości 151 mln. zł. Z tego wynika prosty rachunek - wystarczy to na maksymalnie ok. 150 placówek przy założeniu dofinansowania w minimalnej wysokości tj. ok. 1 mln. Czy ...ktoś sprawdza te wiadomości? A może to ciąg dalszy propagandy sukcesu?  rozwiń