Maluch Plus: Powstanie 12 tys. miejsc w żłobkach. W Stalowej Woli już otwarty nowy żłobek

• W 2017 roku dzięki inicjatywie Maluch Plus powstanie 12 tys. nowych miejsc w żłobkach.
• Dofinansujemy też 42 tysiące już funkcjonujących miejsc dla maluchów - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.
• Minister Elżbieta Rafalska towarzyszyła premier Beacie Szydło podczas otwarcia żłobka integracyjnego w Stalowej Woli.
Maluch Plus: Powstanie 12 tys. miejsc w żłobkach. W Stalowej Woli już otwarty nowy żłobek
MRPiPS będzie wspierać powstawanie nowych żłobków (Elżbieta Rafalska, fot.KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Sytuacja rodziny była głównym motywem odwiedzin w Stalowej Woli premier Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. Obie polityk były w odwiedzanym mieście w poniedziałek (30 stycznia) z okazji  otwarcia żłobka integracyjnego w Stalowej Woli.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł prawie 4,5 mln zł, z czego ponad 1, 5 mln zł stanowiło dofinansowanie w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”.

fot.twitter
fot.twitter

- Sprawy rodziny powinny stać się tymi, które chcemy realizować jako najważniejsze – przekonywała premier Beata Szydło. Jak przypomniała, słowo rodzina zostało bardzo mocno podkreślone w polityce jej rządu, dlatego znalazło się w nowej nazwie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Chcemy, by rodziny w Polsce czuły się bezpiecznie, żyły godnie i miały poczucie, że państwo je wspiera. Dzieci to jest nasza przyszłość – podsumowała.

Nowo wybudowany żłobek został zlokalizowany na terenie jednego z największych osiedli mieszkalnych miasta Stalowej Woli. Składa się z trzech oddziałów łącznie dla 65 dzieci. W każdym z oddziałów będzie mogło przebywać od 2 do 3 dzieci niepełnosprawnych.

W ramach tego wyjazdu Elżbieta Rafalska podsumowała działanie polityki prorodzinnej Rady Ministrów.

Czytaj też: Dotacje na żłobki, kluby dziecięce i dla dziennych opiekunów

Rafalska podkreślała, że w ramach kontynuacji polityki rządu premier Beaty Szydło będzie wspierać powstawanie nowych żłobków.

- W 2017 roku dzięki inicjatywie Maluch Plus dofinansujemy ponad 12 tys. nowych oraz 42 tysiące już funkcjonujących miejsc dla maluchów - deklarowała Rafalska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jakim cudem powstanie 12 tysięcy żłobków? Program dofinansowania tworzenia nowych miejsc opieki uwzględnia na 2017 rok środki w wysokości 151 mln. zł. Z tego wynika prosty rachunek - wystarczy to na maksymalnie ok. 150 placówek przy założeniu dofinansowania w minimalnej wysokości tj. ok. 1 mln. Czy ...ktoś sprawdza te wiadomości? A może to ciąg dalszy propagandy sukcesu? rozwiń

Samorządowiec, 2017-01-31 11:17:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE