PARTNER PORTALU
  • BGK

"Maluch" wspomoże polskie gminy

  • ap/mpips.gov.pl    8 marca 2011 - 17:19
"Maluch" wspomoże polskie gminy

Gminy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie 50 proc. kosztów rozwoju infrastruktury żłobków i klubów dziecięcych na swoim terenie. Wszystko za sprawą programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Maluch", będącego odpowiedzią na tzw. ustawę żłobkową.
I tak dofinansowanie będzie dotyczyć wyposażenia i prac wykończeniowych w budynkach, w których powstaną nowe miejsca dla małych dzieci oraz budowę nowych i adaptację istniejących budynków z przeznaczeniem na organizację i funkcjonowanie nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi. Maksymalna kwota dotacji wynosi 50% wartości przedstawionego kosztorysu.

Przy ocenie wniosków będzie brana pod uwagę m.in. liczba planowanych w ofercie miejsc w instytucji opieki nad małym dzieckiem w relacji do niezaspokojonego zapotrzebowania na takie miejsca na terenie danej gminy, dochody gminy w przeliczeniu na mieszkańca, czy sposób realizacji przez gminę dotychczasowych dotacji z budżetu państwa (stopień wykorzystania dotacji, terminowość, wykorzystanie dotacji zgodnie z przeznaczeniem).

Kwota dotacji jest uzależniona jest od liczby miejsc w projektowanym żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

Program "maluch" wystartuje w momencie przyjęcia rozporządzenia w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych. Wtedy gminy będą mogły przystąpić do składania wniosków.

Więcej o  programie "MALUCH" 2011 r. na stronie MPiPS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • JEŻ, 2011-03-09 01:29:14

    "Maluch" nie pomoże. I rodzice i maluchy muszą odpocząć...Taki program jest dobry,ale tylko w myślach jego twórców! Życie jest nieubłagane! Przykre.