PARTNER PORTALU
  • BGK

Manifestacja pracowników oświaty przed Kancelarią Rządu

  • pt    19 maja 2015 - 15:51
Manifestacja pracowników oświaty przed Kancelarią Rządu
Pikieta ZNP trwała 45 minut - fot.znp.pp

Pracownicy oświaty manifestowali we wtorek 19 maja przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Kolejna już pikieta trwała 45 minut, tyle co lekcja, bo miała to być lekcja dla rządu, który w tym czasie obradował.
Związek domaga się poszanowania zawodu nauczyciela, zwiększenia nakładów na edukację, podwyżek wynagrodzeń nauczycieli, zahamowania likwidacji szkół przez samorządy oraz rozpoczęcia rzeczywistego dialogu społecznego.

- Nasza obecność tutaj jest wyrazem sprzeciwu wobec polityki edukacyjnej prowadzonej przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz. – Minister lekceważy środowisko nauczycielskie i nasze postulaty. Wbrew temu, co mówi, Karta Nauczyciela nie jest dziś problemem edukacji!

ZNP przypomina o postulatach

- Nam się naprawdę ciężko pracuje – dodawała Małgorzata Majka z woj. śląskiego.
Uczestnicy manifestacji mieli z sobą balony z hasłem „Joanna robi nas w balona”, plakaty, flagi i transparenty.

Przyjechali do Warszawy przede wszystkim z woj. mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego, małopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Przypomnieli postulaty, jakie złożyli na ręce minister edukacji podczas 22-tysięcznej manifestacji, która przeszła ulicami Warszawy 18 kwietnia.

Przedstawicieli protestujących, Sławomirem Broniarzem na czele, przyjął w wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki.

Wiceminister odebrał petycję ZNP adresowaną do premier Ewy Kopacz. – Przekażę ją pani premier – zapowiedział.

Petycja do premier Kopacz

Dodał, że ministerstwo ma jeszcze dwa "ustawowe" dni na udzielenie odpowiedzi na petycję ZNP złożoną 18 kwietnia. – Jesteśmy rozczarowani taką formą prowadzenia dialogu – skomentował szef ZNP i zapowiedział kolejne pikiety.

- Obowiązkiem rządu wobec obywateli jest zapewnienie równych szans rozwoju poprzez dostęp do publicznej edukacji stojącej na najwyższym poziomie. Tymczasem z dużym niepokojem obserwujemy narastający chaos w zakresie polityki oświatowej państwa. Podejmowane przez resort działania mają charakter reaktywny i doraźny, daleki od długofalowej metody kształtowania tej najważniejszej dziedziny życia społecznego – czytamy w petycji ZNP do premier Ewy Kopacz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.