PARTNER PORTALU
  • BGK

Maraton wraca na ulice Łodzi

  • GK    24 marca 2011 - 12:10
Maraton wraca na ulice Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła, że 5 czerwca, po kilku latach przerwy, na ulicach Łodzi znów odbędzie się maraton.
Zawody zorganizuje miasto oraz sieć aptek „Dbam o Zdrowie”, która jest członkiem Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. Umowa między partnerami została podpisana na 5 lat.

– Po paru latach zaniechań będzie w Łodzi impreza, którą tak fantastycznie promują się inne miasta – cieszy się Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydenta).

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma być nie tylko wyjątkowym wydarzeniem sportowym, ale też inicjatywą społeczną. Impreza ma promować zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i kreować nowoczesną akcję charytatywną na wzór maratonu londyńskiego.

Zawodnicy pobiegną m.in.: ulicą Piotrkowską, al. Kościuszki i Mickiewicza. Meta i biuro zawodów znajdzie się w Atlas Arenie.

Miasto zapewni opiekę logistyczną i organizacyjną przedsięwzięcia. Oprócz maratonu (ponad 42 km) zorganizowany zostanie także bieg na 10 km oraz wiele imprez towarzyszących, które mają stworzyć klimat przyjazny rodzinie.

Udział w biegu kosztuje 80 zł. Zapisy ruszą 4 kwietnia na stronie internetowej www.lodzmaraton.pl. Rekrutacja potrwa do 15 maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: