Marcin Smolik dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Marcin Smolik, dotychczas pełniący obowiązki dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, został powołany przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską na dyrektora CKE - poinformowało we wtorek MEN. Smolik wygrał konkurs na to stanowisko.
Marcin Smolik dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
Marcin Smolik pełnił obowiązki dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej od grudnia 2013 r. Wcześniej, od maja 2012 r., pełnił w CKE funkcję kierownika Wydziału Sprawdzianu i Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego.

Dr Marcin Smolik jest absolwentem Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2000 r. zatrudniony był na stanowisku asystenta, a od 2008 r. adiunkta w Zakładzie Akwizycji i Dydaktyki Języka Angielskiego UMCS.

Jest autorem podręczników i materiałów dydaktycznych do nauki i nauczania języka angielskiego. Jest też autorem publikacji z zakresu pomiaru znajomości języków obcych.

W latach 2008-2009 Smolik był koordynatorem merytorycznym projektu "Egzamin gimnazjalny z języka obcego", od 2010 r. - koordynatorem zespołu języków obcych w projekcie "Budowa banków zadań", a od 2013 r. - koordynatorem merytorycznym w projekcie "Pilotaż nowych egzaminów maturalnych".

Konkurs na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej został ogłoszony 17 czerwca 2014 r.; termin składania zgłoszeń upłynął 2 lipca. Jak poinformowała rzeczniczka MEN Joanna Dębek, było trzech kandydatów.

Smolik na stanowisku dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zastąpi Artura Gałęskiego, który został odwołany w grudniu ubiegłego roku przez Kluzik-Rostkowską "za brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową i procesem zarządzania kadrami".

Centralna Komisja Egzaminacyjna, powołana została na mocy ustawy o systemie oświaty, jest instytucją mająca na celu m.in. przygotowywanie i przeprowadzanie egzaminów zewnętrznych: sprawdzianu dla szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego oraz egzaminów eksternistycznych. Nadzór nad działalnością CKE sprawuje minister edukacji. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE