PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek bloguje i się nie przejmuje

  • JL    15 stycznia 2010 - 09:15
Marszałek bloguje i się nie przejmuje

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, na swoim blogu dzieli się przemyśleniami o regionie. I nie tylko tym.
Internauci mogą czytać blog marszałka Jarubasa na stronie http://adamjarubas.blog.onet.pl. Są tutaj informacje o podejmowanych działaniach, pracy samorządowej oraz o codziennych decyzjach, które on podejmuje.

Dowiadujemy się więc, że organizacje pozarządowe mogą się ubiegać w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego o w sumie 500 tysięcy złotych na pomoc społeczną, ochronę zdrowia oraz profilaktykę antyalkoholową i zwalczanie narkomanii.

Z tej kwoty 300 tys. zł przeznaczonych jest na programy zdrowotne (m.in. związane z rekonwalescencją po przebytych chorobach nowotworowych i wczesnym wykrywaniem schorzeń układu oddechowego), 150 tys. zł na pomoc społeczną, 100 tys. zł na przeciwdziałanie alkoholizmowi i 50 tys. zł na zadania związane ze zwalczaniem narkomanii.

Marszałek przedstawia też przegląd prasy regionalnej pod kątem tematyki samorządowej i ważnych spraw dla regionu. Dzięki temu wiemy, że województwo świętokrzyskie zajęło I miejsce w kategorii „województwa” w rankingu tygodnika „Wspólnota” oraz naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, przygotowanym przez profesora Pawła Swianiewicza, a dotyczącym nadwyżki operacyjnej wynikającej z efektywnej gospodarki finansowej samorządu terytorialnego.

Blog uatrakcyjnia galeria zdjęć dokumentujących pracę zawodową autora bloga oraz fotografie w domu, z rodziną i na urlopach.

W czytaniu nie przeszkadzają reklamy, a jego autor zaprasza do komentowania wypowiedzi i współprowadzenia bloga.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.