PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek daje na zabawę

  • AZA    16 marca 2010 - 15:23

Trwa nabór wniosków o wparcie budowy i modernizacji placów zabaw oraz miejsc rekreacji na terenach wiejskich regionu kujawsko-pomorskiego. Dotychczas, dzięki dotacjom urzędu marszałkowskiego w Kujawsko-Pomorskiem powstało już 166 takich obiektów. W tym roku samorząd przeznaczy kolejne pół miliona złotych na realizację tych przedsięwzięć. Gminy mogą zgłaszać wnioski o wsparcie do 22 marca.
W regionie kujawsko-pomorskim powstanie 25 nowych placów zabaw i 15 miejsc rekreacji. Inwestycje wesprze marszałek. Będzie to już piąta edycja programu, który pomaga samorządom lokalnym w tworzeniu bezpiecznych i nowoczesnych miejsc wypoczynku. Po raz drugi, oprócz budowy placów zabaw dla najmłodszych, marszałek dofinansuje też budowę miejsc rekreacji również dla dorosłych. To wparcie na budowę miejsc spotkań mieszkańców takich jak zielone skwery, ławki i fontanny, a także miejsc aktywnego spędzania czasu: ścieżek edukacyjnych, szlaków pieszych, ścieżek rowerowych, alej spacerowych, placów i terenów sportowych, przystani wodnych, skateparków, parków linowych i ścian do malowania graffiti.

- Realizowany przez samorząd województwa program budowy miejsc rekreacji na terenach wiejskich każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów lokalnych. To bardzo ważna pomoc, bo wiele gmin w naszym województwie z powodu ograniczonych środków finansowych nie może samodzielnie zrealizować tego typu inicjatyw – mówi marszałek Piotr Całbecki.

O dotacje mogą ubiegać się gminy wiejskie, miejsko-wiejskie lub miejskie, które zrealizują przedsięwzięcie w miejscowości, której liczba mieszkańców nie przekracza 5 tysięcy i które w ubiegłym roku nie otrzymały takiego wsparcia. Maksymalna kwota wsparcia to 12 tysięcy złotych na utworzenie placu zabaw i 13,3 tysiąca złotych na utworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku. Wsparcie marszałka może pokryć do 75 procent wartości przedsięwzięcia.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie terenu, zakup niezbędnych atestowanych urządzeń oraz ich montaż i wymianę . Obiekty powinny być dostosowane do użytku osób niepełnosprawnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.