PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek kształci pracowników socjalnych

  • GK    25 lutego 2013 - 12:30
Marszałek kształci pracowników socjalnych

Pierwsza grupa pracowników socjalnych rozpoczęła studia na kierunku praca socjalna Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Przed studentami jeszcze długa droga do zdobycia dyplomu, bowiem planowane zakończenie toku nauki to listopad 2015 roku.
Spośród wielu kandydatów na niestacjonarne studia licencjackie, po ocenie formalnej i rozmowach kwalifikacyjnych, do udziału zakwalifikowanych zostało 30 osób, które na co dzień pracują w jednostkach pomocy i integracji społecznej województwa zachodniopomorskiego - głównie w ośrodkach pomocy społecznej i powiatowych centrach pomocy rodzinie.

Zakwalifikowane osoby bezpośrednio zajmują się aktywną integracją. Najczęściej są to pracownicy socjalni, nie posiadający jeszcze wyższego wykształcenia.

Z przeprowadzonego w listopadzie 2012 r. przez Obserwatorium Integracji Społecznej badania potrzeb szkoleniowych kadr pomocy i integracji społecznej regionu wynika, że wyższe wykształcenie posiada 59% kadry, a wśród 837 pracowników socjalnych, 142 nie posiada wykształcenia wyższego.

Zgodnie z ustawodawstwem są oni zobligowani do uzupełnienia wykształcenia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, zarząd województwa podjął decyzję o konieczności wsparcia w tym zakresie poprzez realizację studiów nie tylko licencjackich, ale również magisterskich studiów uzupełniających, studiów podyplomowych oraz specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny.

W ramach studiów i specjalizacji uczestnicy mają zagwarantowany bezpłatny udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii.

Już w marcu br. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego będzie ogłaszał kolejne rekrutacje na studia, tym razem - magisterskie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.projektrops.wzp.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.