PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek poprowadzi paradę rowerową

  • GK/lubelskie.pl    27 maja 2011 - 12:03
Marszałek poprowadzi paradę rowerową

W niedzielę, 29 maja na centralnym placu miasta pojawi się najprawdopodobniej pół tysiąca rowerzystów, którzy wspólnie pojadą do Nałęczowa.
Paradę poprowadzą marszałek Krzysztof Hetman i wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. Dołączyć może każdy, komu bliska jest taka forma aktywnego wypoczynku. Wystarczy tylko w niedzielę rano przyjechać na Plac Litewski – zapisy przyjmowane są w godz. od 7 do 8.30.

Trasa parady (31 km) poprowadzi w Lublinie przez Krakowskie Przedmieście, al. Racławickie, al. Kraśnicką i ul. Nałęczowską, a następnie przez: Kolonię Dąbrowica, Uniszowice, Motycz, Sporniak, Palikije, Wojciechów, Kolonię Bochotnica, Nałęczów.

Metą będzie miasteczko MTB przy ul. Harcerskiej na południowym przedmieściu Nałęczowa. Organizatorzy zapewniają na trasie przejazdu z Lublina do Nałęczowa serwis rowerowy.

Ci, którzy nie pojadą z paradą do Nałęczowa, mogą skorzystać z oferty Miasteczka Rowerowego na Placu Litewskim w Lublinie, czynnego w niedziele, w godz. 8-14. W programie zaplanowano m.in.: znakowanie rowerów, tor rowerowy dla dzieci, pokazy policyjnych samochodów i motocykli oraz tresury psów policyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.