PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek rozdaje stypendia

  • PAP    2 września 2011 - 09:54
Marszałek rozdaje stypendia

Do końca września urząd marszałkowski w Zielonej Górze czeka na wnioski w sprawie przyznanie stypendiów naukowych, twórczych i artystycznych przez samorząd regionu. Na ten cel przygotowano 36 tys. zł - poinformował urząd.
Oferta jest skierowano do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i artystycznych z terenu województwa lubuskiego.

Wnioskodawcami mogą być szkoły oraz stowarzyszenia działające w środowisku oświaty i kultury, a każdy z wnioskodawców może złożyć najwyżej pięć wniosków o przyznanie stypendium.

Jak powiedziała zastępca dyrektora departamentu infrastruktury społecznej urzędu marszałkowskiego, Joanna Ejsmont, głównym kryterium przyznawania stypendiów są naukowe i artystyczne osiągnięcia uczniów. Stypendia będą wypłacane od stycznia do czerwca 2012 roku.

W poprzednim roku z tej formy pomocy skorzystało 20 młodych mieszkańców województwa, którzy przez pół roku otrzymywali po 300 zł miesięcznie.
Stypendia zostaną przyznane po raz ósmy.

Regulamin przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku można pobrać na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego: www.lubuskie.pl w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Stypendia".

Szczegółowych informacji udziela również wydział edukacji w departamencie infrastruktury społecznej urzędu marszałkowskiego.(zabierz głos oceń/oceń marszałka)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.