PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek wspiera kulturę

  • slaskie.pl    15 lutego 2011 - 11:06
Marszałek wspiera kulturę

Artyści mogą starać się o stypendia marszałka. W tym roku z budżetu Województwa przeznaczono 400 tys. złotych na dwie edycje konkursu.
Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił pierwszą edycję konkursu na stypendia w dziedzinie kultury. Są one przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w województwie śląskim. O przyznaniu wsparcia zadecydują zarówno osiągnięcia i dorobek kandydata, jak i program wykorzystania stypendium. Do wniosku mogą być dołączone rekomendacje.

W tej edycji konkursu Zarząd Województwa Śląskiego przyzna 20 stypendiów po 10 tys. zł brutto każde. Pieniądze będą wypłacane w pięciu miesięcznych ratach.

Planowana jest też druga edycja konkursu. Obie edycje konkursu będą wyniosą w sumie 400 tys. złotych.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lompy 14 w pokoju nr 483, tel. (32) 78 35 483.

Wnioski stypendialne (wraz z dokumentacją) składać należy w Kancelarii Ogólnej (pokój nr 164) lub nadsyłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice do 15 marca 2011 roku. Decyduje data wpływu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.