PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałkowski konkurs wiedzy o zdrowiu

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    7 lutego 2012 - 13:28

Dzisiaj (7 grudnia) odbywa się drugi, powiatowy etap organizowanego przez kujawsko-pomorski urząd marszałkowski konkursu wiedzy o zdrowiu.
Bierze w nim udział 150 uczniów z 77 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa).

Współorganizatorami przedsięwzięcia są m.in.: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu (zabierz głos/oceń prezydenta), Collegium Medicum im. dr L. Rydygiera w Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta), Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Partnerami konkursu są samorządy powiatowe, których zadaniem jest organizacja drugiego etapu rywalizacji. W pierwszym, szkolnym etapie rywalizacji, który odbył się 4 stycznia z 26 zadaniami na temat funkcjonowania i dbania o ludzki organizm zmagało się prawie 2,5 tysiąca uczniów.

Dzisiaj (7 lutego) w kilkunastu miejscowościach regionu trwa etap powiatowy. Bierze w nim udział 150 uczniów z 77 szkół. Młodzież, która zakwalifikuje się do finału weźmie udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Podzielony na dwa etapy finał odbędzie się 23 marca (część pisemna) i 29 marca (część ustna).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.