PARTNER PORTALU
  • BGK

Matura 2016: Egzaminy z biologii i filozofii

  • PAP/JL    11 maja 2016 - 07:30
Matura 2016: Egzaminy z biologii i filozofii
Maturzyści 11 maja przystępują do pisemnego egzaminu z biologii i filozofii. Fot. Pixabay.com

Maturzyści 11 maja przystępują do pisemnego egzaminu z biologii. Po południu odbędzie się egzamin z filozofii.
Nie są to egzaminy obowiązkowe. Przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

Chęć zdawania egzaminu z biologii wyraziło 54,5 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli ponad 21,5 proc. z nich, a z filozofii – około tysiąca osób.

Biologia jest od lat w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze. Plasuje się na czwartym miejscu po języku angielskim na poziomie rozszerzonym (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym – w tym roku chęć zdawania go zadeklarowało ponad 51 proc. absolwentów), geografii i matematyce na poziomie rozszerzonym. Filozofia zaś od lat należy do przedmiotów wybieranych rzadko.

Egzamin z biologii zdawać będzie także w środę 18,5 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Z kolei wśród abiturientów z wcześniejszych roczników chęć zdawania filozofii zadeklarowało około 500 osób.

Egzamin z biologii rozpocznie się o godz. 9., a egzamin z filozofii o godz. 14. Egzamin z biologii na poziomie podstawowym potrwa 120 minut, a na poziomie rozszerzonym – 150 minut. Egzamin z filozofii na poziomie podstawowym również potrwa 120 minut, a na poziomie rozszerzonym – 180 minut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.