Matura 2016: Egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i historii muzyki

Maturzyści 10 maja przystąpią do pisemnego egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Po południu będzie egzamin z historii muzyki.
Matura 2016: Egzaminy z wiedzy o społeczeństwie i historii muzyki
Maturzyści 10 maja zdają egzamin z wiedzy o społeczeństwie i z historii muzyki. Fot. Pixabay.com

Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

Chęć zdawania egzaminu z wiedzy o społeczeństwie wyraziło 32 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli ponad 12,5 proc. z nich, a historię muzyki – 374 osoby.

Wiedza o społeczeństwie przez wiele lat była w czołówce przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze. Obecnie plasuje się na szóstym miejscu po języku angielskim na poziomie rozszerzonym (najczęściej wybieranym przedmiocie dodatkowym – w tym roku chęć zdawania go zadeklarowało ponad 51 proc. absolwentów), geografii, matematyce na poziomie rozszerzonym, biologii i języku polskim na poziomie rozszerzonym. Historia muzyki od lat należy do przedmiotów rzadko wybieranych.

Egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdawać będzie także około 3,2 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Z kolei wśród abiturientów z wcześniejszych roczników chęć zdawania historii muzyki zadeklarowało 46 osób.

Egzamin z wiedzy o społeczeństwie rozpocznie się o godz. 9., a egzamin z historii muzyki o godz. 14. Zarówno egzamin z wiedzy o społeczeństwie, jak i z historii muzyki na poziomie podstawowym potrwają 120 minut, a na poziomie rozszerzonym – 180 minut.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia muzyki podstawowa ????? Wos podstawowy??????

Balon, 2016-05-10 15:33:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE