PARTNER PORTALU
  • BGK

Matura 2017: Premier, minister edukacji i kancelaria prezydenta życzą maturzystom powodzenia

  • pt/pap    4 maja 2017 - 10:28
Matura 2017: Premier, minister edukacji i kancelaria prezydenta życzą maturzystom powodzenia
Beata Szydło przed liceum w którym się uczyła (fot.premier.gov.pl)

Na twitterowych profilach kancelarii prezydenta i kancelarii premiera oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczono życzenia powodzenia dla maturzystów. Premier Beata Szydło złożyła je w klipie nagranym na tle budynku liceum, w którym się uczyła.
Jak podkreśliła w nagraniu Szydło, matura to moment, w którym "trzeba przede wszystkim dokonywać wyboru tego, co chce się robić w przyszłości, (...) jaka będzie nasza droga w przyszłym życiu zawodowym".

"Ale też pamiętajcie o jednym: matura to jest ten moment, kiedy człowiek musi podsumować, to, co już za nim, to, co zrobił, czego się dowiedział. Dacie sobie z tym doskonale radę, ponieważ ciężko pracowaliście, jesteście na pewno świetnie przygotowani, ale matura to jest ten moment również, kiedy człowiek dokonuje wyboru po to, żeby realizować swoje marzenia i ambicje. I tego wam życzę. Życzę wam, żebyście po pierwsze zdali jak najlepiej - nie denerwujcie się, jesteście przygotowani, poradzicie sobie świetnie - a po drugie życzę wam, żebyście dostali się potem na wymarzone kierunki studiów, żebyście realizowali swoje marzenia i swoje ambicje" - powiedziała premier.

Wskazując na stojący za nią budynek powiedziała, że sama wiele lat temu, w tym liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu również przeżywała "takie maturalne stresy, przed jakimi wy teraz stoicie".

"Ale wiem, że kiedyś w przyszłości, tak jak ja w tej chwili, będziecie te chwile wspominali bardzo ciepło, będziecie pamiętali przede wszystkim o tym, co wydarzyło się najlepszego. Życzę wam wszystkiego dobrego, powodzenia! Trzymam kciuki, dacie radę" - dodała szefowa rządu.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska napisała na stronie internetowej MEN, że przed maturzystami czas wyjątkowej próby.

"Skończyliście edukację w szkole ponadgimnazjalnej i przystępujecie do egzaminu maturalnego, określanego mianem przepustki do dorosłości. Życzę, aby osiągnięte wyniki były nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście w szkole, ale również wkroczeniem w nowy etap Waszej edukacji - świat wartości ludzi dorosłych i przywilejów studenckich. Niech zdobyta przez Was wiedza przyczyni się w przyszłości do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych wyborów własnej drogi rozwoju osobistego i zawodowego" - napisała Zalewska.

Życzenia dla maturzystów zamieszczono również na twitterowym profilu Kancelarii prezydenta RP. "Rozpoczęły się matury. Życzymy świetnych wyników i trzymamy kciuki! Powodzenia!" - napisano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.