PARTNER PORTALU
  • BGK

Matura 2017: Zobacz, jak wypadły egzaminy w poszczególnych województwach

  • aw    30 czerwca 2017 - 16:19
Matura 2017: Zobacz, jak wypadły egzaminy w poszczególnych województwach
Tak wygląda odsetek zdanych matur w regionach (źródło CKE)

Absolwenci z woj. małopolskiego najlepiej poradzili sobie z tegorocznymi maturami - wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Przypomnijmy, 30 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki matur. Świadectwo dojrzałości uzyskało 78,5 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 14,8 proc. abiturientów nie zdało z jednego przedmiotu. Mają oni prawo do poprawki w sierpniu, reszta za rok.

Najlepiej z maturami poradziła sobie młodzież w woj. małopolskim, gdzie zdawalność wyniosła 83 proc. Najgorzej wypadli maturzyści w woj. zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim, gdzie zdawalność była na poziomie 76 proc.

Najlepiej z maturami poradzili sobie licealiści. 84,4 proc. absolwentów LO zdało matury, ponad 10 proc. z nich ma prawo do poprawki. Natomiast w technikach zdało 67,9 proc. przystępujących do egzaminu dojrzałości, a ponad 22 proc. ma prawo do poprawki.

 

Jak podaje CKE, 1119 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych było w tym roku zwolnionych z matury.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • GosiaT, 2017-07-02 20:28:39

    Do A.: Popieram, o wiele trudniej jest zdać maturę po technikum, popieram wielki szacun dla tych którzy zdali, przed nimi jeszcze wyniki z trudnych egzaminów zawodowych. W technikum w klasie maturalnej 3 godziny języka polskiego i 3 godziny matematyki i dużo przedmiotów zawodowych. Jeszcze raz gra...tulacje dla absolwentów techników. Mój syn zdał jestem z niego bardzo dumna.  rozwiń
  • A., 2017-06-30 21:16:57

    Trudno porównywać wyniki matury liceów i techników. Młodzież techników zdaje bardzo ciężkie egzaminy zawodowe, mają mniejszy wymiar godzinowy przedmiotów objętych maturą. Wielki szacun dla Technków za taki wynik!