PARTNER PORTALU
  • BGK

Matura 2018. Harmonogram egzaminów maturalnych

  • KDS    9 kwietnia 2018 - 19:00
Matura 2018. Harmonogram egzaminów maturalnych
W tym roku swoją wiedzę sprawdzi około 250 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. (fot.shutterstock.com)

W piątek, 4 maja, o godz. 9 rano maturzyści rozpoczną egzaminacyjny maraton. Tegoroczne egzaminy pisemne będą trwały od 4 do 23 maja. Ustne od 5 do 25 maja.
Tradycyjnie już egzaminy maturalne podzielone są na poziom podstawowy i rozszerzony oraz na część pisemną oraz ustną. W tym roku swoją wiedzę sprawdzi około 250 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. 

Matura 2018: Część pisemna

Maturalny maraton rozpocznie się w piątek, 4 maja, o godz. 9. Maturzyści najpierw zmierzą się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Egzamin z poziomu rozszerzonego startuje o godz. 14. 

W poniedziałek, 7 maja, 2018 roku odbędzie się matura na poziomie podstawowym z matematyki. Poziom rozszerzony maturzyści napiszą w środę, 9 maja, 2018 roku.

Poza obowiązkowymi egzaminami w części pisemnej z języka polskiego i matematyki, zdający muszą przystąpić również do egzaminu z jednego języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy)‎ oraz egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego (poziom rozszerzony)‎.

Każdy zdający może napisać egzamin nie więcej niż z pięciu przedmiotów dodatkowych.

Matura 2018: Część ustna

Zaś szczegółowe terminy egzaminów ustnych zostaną przeprowadzane w szkołach według harmonogramów ustalonych przez zespoły egzaminacyjne. Odbędą się w następujących terminach: od 9 do 22 maja 2018 roku - język polski, języki mniejszości narodowych, język łemkowski, język kaszubski, od 5 do 25 maja 2018 roku - języki obce nowożytne.

Egzamin w terminie dodatkowym i poprawkowym

Jak wynika z informacji CKE, osoby, które z przyczyn losowych czy zdrowotnych nie wezmą udziału w głównych terminach egzaminu, będą mogły do niego przystąpić w terminie dodatkowym. Egzaminy pisemne będą przeprowadzane od 4 do 20 czerwca 2018 roku, a egzaminy ustne od 4 do 9 czerwca 2018 roku.

Maturzyści, którzy nie zdadzą egzaminu, termin poprawkowy mają wyznaczony w dniach 21-22 sierpnia 2018 roku. Prawo do przystąpienia do poprawki mają osoby, które nie zaliczyły egzaminu z tylko jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 3 lipca 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.