PARTNER PORTALU
  • BGK

Matura poprawkowa 2015, terminy: egzaminy potrwają do 28 sierpnia

  • bad    25 sierpnia 2015 - 16:50
Matura poprawkowa 2015, terminy: egzaminy potrwają do 28 sierpnia

Sesja poprawkowa egzaminu maturalnego potrwa do piątku, 28 sierpnia. Fot. Photogenica

Maturzyści, którym powinęła się w maju noga, od poniedziałku poprawiają egzamin. Oto wszystkie terminy.
Do egzaminu w sesji poprawkowej może przystąpić tylko taka osoba, która w sesji głównej nie zdała egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej albo w części ustnej.

Wszystkie terminy matury poprawkowej w 2015 roku

Sesja poprawkowa egzaminu maturalnego trwa od poniedziałku (24 sierpnia). Jej część ustna potrwa do piątku (28 sierpnia). Wolę poprawiania egzaminu w części ustnej zadeklarowało ok. 3,5 tys. zdających.

We wtorek, 25 sierpnia ok. 73 tys. zdających przystąpi do poprawki części pisemnej (najwięcej z matematyki – 67 tysięcy osób).

Ogólna zdawalność matury w 2015 r. to 74%, czyli o trzy procent więcej niż rok temu. Uczniowie doskonale poradzili sobie z językiem polskim. Średnia zdawalność z tego przedmiotu to 97% (w 2014 r. – 94%).

Do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2015 roku przystąpiło 275 568 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści przystępowali do trzech obowiązkowych egzaminów w części pisemnej i dwóch – w części ustnej. Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej przystępowali obowiązkowo również do egzaminu z języka tej mniejszości (w obu częściach).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.