Matura z religii

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 23-11-2012
  • drukuj
„Egzamin maturalny z religii pozwoli w większym stopniu na kształtowanie w absolwentach szkół ponadgimnazjalnych integralnej wizji świata” – napisali biskupi po środowym spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

„W ustroju demokratycznym naturalne jest domaganie się prawa do egzaminu maturalnego z religii. Taki egzamin stanowiłby realizację zasady równoprawnego z innymi przedmiotami traktowania nauki religii" - wyjaśnili hierarchowie.

Zanosi się na to, że sprawa religii jako przedmiotu do wyboru na maturze, o której przez kilka lat było cicho, stanie się wkrótce kolejną - obok Funduszu Kościelnego i in vitro - osią sporu na linii Kościół - rząd, twierdzi „Gazeta Wyborcza".

Hierarchowie chcieliby, żeby sprawę załatwiono jak najszybciej. Ma to związek z nowymi zasadami zdawania matury w 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Za pieniądze kościoła można wszystko. Już widzę jak się zdający żegnają przed egzaminem maturalnym. Głupszego, by wkurzyć wszystkich nie można było wymyślić. Palikot ma jednak - fora klechy ze szkół do kościoła. Tak samo powinno wykreślić z kodeksu karnego naruszenia uczuć religijnych - przecież to... jest kompletna głupota. rozwiń

Antek138, 2012-11-23 20:28:51 odpowiedz

Szkoły zajmują się nauką a nie wierzeniami. Religioznawstwo jest nauką a religia katolicka tylko wyznaniem praktykowanym przez 30% społeczeństwa.Kościół chce na siłe zmusić młodzież do praktykowania tej religii- tego nawet chamstwem nie można nazwać, bo typowy cham by się obraził.Obłuda i bezczelnoś...ć! rozwiń

Katolik, 2012-11-23 18:57:06 odpowiedz

Pełne poparcie dla zgłoszonego przez Episkopat pomysłu. Tylko do zastosowania wyłacznie w szkołach katolickich, czyli niepublicznych. Tam nawet religia mogłaby być na maturze obowiązkowa. Ale od szkół publicznych i państwowych - WARA.Obowiazuje nas Konstytucja i Concordat.

P.R.L., 2012-11-23 15:49:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE