PARTNER PORTALU
  • BGK

Matury 2017: Zobacz szczegółowy harmonogram egzaminów pisemnych i ustnych

  • KDS    9 maja 2017 - 11:46
Matury 2017: Zobacz szczegółowy harmonogram egzaminów pisemnych i ustnych
Matura 2017: Sesja egzaminów pisemnych trwa do 24 maja. Egzaminy ustne zakończą się 26 maja (fot. pixabay.com)

Trwa maturalny maraton. Uczniowie mają za sobą egzaminy z języka polskiego, angielskiego i matematyki. Co przed nimi? Sprawdź szczegółowy harmonogram i poznaj terminy egzaminów pisemnych i ustnych. Mamy dokładny terminarz matur 2017.
• W całej Polsce trwają egzaminy maturalne.

• Swoją wiedzę sprawdza ponad 289 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich.

• Sprawdźcie jakie egzaminy mają już za sobą, a co jeszcze przed nimi. 

Matura 2017 rozpoczęła się tuż po weekendzie majowym, 4 maja. Trzy najważniejsze egzaminy obowiązkowe - język polski, matematykę oraz język angielski na poziomie podstawowym, który wybiera najwięcej zdających, maturzyści mają już za sobą. Ale do zakończenia maturalnego maratonu zostało jeszcze trochę czasu. Sesja egzaminów pisemnych trwa od 4 do 24 maja. Zaś matury ustne odbywają się od 4 do 26 maja. Egzaminy z jakich przedmiotów zaplanowano w nadchodzących dniach? Publikujemy pełen harmonogram egzaminów ustnych i pisemnych. Zobaczcie co jeszcze przed absolwentami szkół średnich. 

Egzaminy pisemne i ustne

W drugim tygodniu matur - od 8 do 12 maja - poza egzaminami pisemnymi z przedmiotów dodatkowych (matematyka, wiedza o społeczeństwie, język łaciński i kultura antyczna, informatyka, język niemiecki, biologia i filozofia), maturzyści będą zdawali też egzaminy ustne. Ich harmonogram w każdej szkole indywidualnie ustalają przewodniczący zespołów egzaminacyjnych.  

Zobacz harmonogram egzaminu maturalnego 2017 

Od 15 do 19 maja, czyli w trzecim tygodniu matur zaplanowano egzaminy pisemne z historii, historii sztuki, geografii, chemii, języka rosyjskiego, fizyki i astronomii, historii muzyki oraz języka francuskiego. W ich trakcie również odbywają się egzaminy ustne. 

Czytaj więcej: Matura 2017, tematy na egzaminie z polskiego: Saint-Exupery i Wierzyński

W ostatnim tygodniu - od 22 do 26 maja - większość uczniów będzie miała już wolne. Odbędą się egzaminy z mniej popularnych przedmiotów, tj. języka hiszpańskiego, języka włoskiego, języków mniejszości narodowych oraz przedmiotów w języku obcym dla absolwentów szkół z oddziałami dwujęzycznymi. Część pisemna matury 2017 zakończy się w środę 24 maja. W ostatnich dwóch dniach wyznaczono terminy egzaminów ustnych. 

Egzaminy pisemne odbywają się w dwóch blokach godzinowych. Pierwsza tura startuje o godz. 9 rano, druga o godz. 14. 

Dla osób, które z przyczyn losowych nie dotarły na egzamin w sesji głównej wyznaczono termin dodatkowy - od 1 do 20 czerwca.

Ogłoszenie wyników matur zaplanowano 30 czerwca. Maturę poprawkową zaplanowano miedzy 22 a 25 sierpnia. Pierwszego dnia odbędzie się egzamin pisemny, w pozostałe egzaminy ustne. 

W całej Polsce egzamin maturalny 2017 zdaje ok. 283 900 tegorocznych absolwentów szkół średnich. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.