PARTNER PORTALU
  • BGK

Maturzyści z Mysłowic najlepsi

  • Ewelina Ładziak (www.m-ce24.pl)    5 lipca 2010 - 15:11

Pomiędzy 4 a 28 maja bieżącego roku ponad 40 tys. uczniów z 847 śląskich szkół przystąpiło do egzaminu dojrzałości. 75-tysięczne Mysłowice mogą być szczególnie dumne ze swoich abiturientów, którzy osiągnęli najlepszy wynik w województwie.
Maturę w mysłowickich szkołach zdało 88% uczniów, co wysuwa Mysłowice na prowadzenie w rankingach. Zaraz po Mysłowicach drugie miejsce zajęli uczniowie z Bielska-Białej, gdzie zdawalność wyniosła 87% i na trzecim miejscu ze zdawalnością 86% znaleźli się abiturienci z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Najgorzej matura wypadła w powiecie częstochowskim, gdzie egzamin zdało 59% uczniów.

Do matury w mysłowickich szkołach przystąpiło 446 uczniów, z czego 394 otrzymało świadectwo dojrzałości. Najwyższą zdawalność odnotowały licea ogólnokształcące, najgorzej wypadły szkoły techniczne.

Gratulacje należą się także uczniom mysłowickich gimnazjów. Wyniki egzaminu, który pisali pod koniec kwietnia, mieszczą się w średniej wojewódzkiej. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 749 uczniów z 9 szkół. Jak co roku część humanistyczna wypadła znacznie lepiej od części matematyczno-przyrodniczej, bardzo dobre wyniki uczniowie osiągnęli także w egzaminie z języka angielskiego.

- Jesteśmy dumni z naszych gimnazjalistów. Przyłożyli się do nauki i tym samym utrzymali poziom swoich poprzedników. Największe problemy mięli z przedmiotami ścisłymi, aczkolwiek uporali się z nimi - opowiada Bernadetta Ciszek, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.