PARTNER PORTALU
  • BGK

Maturzyści zdają egzamin z języka angielskiego

  • PAP    6 maja 2016 - 09:42

• Maturzyści przystąpili w piątek do pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym.
• Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.
Egzamin rozpoczął się o godzinie 9. - Jest spokojnie, nie mamy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach - zapewnił w piątek (6 maja) przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Od lat język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze.

Chęć zdawania na maturze języka angielskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 254 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 89 proc. z nich. Część z nich w piątek po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z angielskiego na poziomie rozszerzonym; rozpocznie się on o godzinie 14. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 131 tys. abiturientów.

Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy w piątek piszą egzamin z angielskimi. Razem z nich piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników. Są wśród nich zarówno osoby, które przystępują do matury po raz pierwszy, wcześniej nie zadały egzaminu z tego przedmiotu, zdały go, ale chcą uzyskać lepszy wynik lub dobierają jeszcze jeden przedmiot do zdanych wcześniej. Takich osób jest łącznie kilkanaście tysięcy w całym kraju.

Także wśród abiturientów z wcześniejszych roczników język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Również wśród nich są osoby, które będą zdawać egzamin z tego języka na poziomie rozszerzonym.

Egzamin na poziomie podstawowym potrwa 120 minut, na poziomie rozszerzonym - 190 minut, a na dwujęzycznym 180 minut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.