PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia

  • pap/em    5 stycznia 2017 - 14:36
Mazowsze: Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia
(fot. pixabay)

• Środki przyznane przez marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika mają pomóc uczniom z regionu w rozwijaniu zainteresowań, talentów i pogłębianiu wiedzy.
• Stypendia otrzymało ponad 1,1 tys. uczniów z Mazowsza.
Stypendyści mogą przeznaczyć otrzymane środki na realizację projektu edukacyjnego, dostosowanego do ich zainteresowań i uzdolnień. W ramach stypendium będą mogli zakupić różnego rodzaju pomoce naukowe i książki, sprzęt (laptop, aparat fotograficzny, kamery itp.), a także wziąć udział w zajęciach dodatkowych, fachowych warsztatach, wycieczkach czy kursach językowych.

641 najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzyma ok. 413 zł miesięcznie, z kolei dla 480 uczniów szkół zawodowych przewidziano wsparcie finansowe w wysokości ok. 415 zł. Do najzdolniejszej młodzieży z Mazowsza trafi łącznie ponad 6,2 mln zł.

Środki na stypendia pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

W czwartek (5 stycznia) Struzik spotkał się z 24 najzdolniejszymi uczniami, którzy byli najlepsi wśród wyróżnionych stypendystów. Znaleźli się wśród nich uczniowie m.in. z subregionu ciechanowskiego, ostrołęckiego, płockiego, siedleckiego, radomskiego oraz z Warszawy i subregionu okołowarszawskiego.

- Inwestycja w człowieka, to wydaje się być jednym z najważniejszych celów funkcjonowania nowoczesnych krajów, państw, regionów - mówił podczas spotkania Struzik.

Urząd zwrócił uwagę, że programy stypendialne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów mazowieckich szkół. W ramach dziewiątej edycji wpłynęło ponad 2,9 tys. wniosków, z których wyłoniono 1121 najlepszych uczniów.

O stypendia mogli się ubiegać gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz odpowiednią liczbę punktów z testów na zakończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Na dodatkowe punkty mogli liczyć finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad przedmiotowych, a także uczniowie z rodzin wielodzietnych.

Z kolei uczniowie szkół zawodowych, którzy starali się o przyznanie pomocy finansowej, musieli mieć poniżej 24 lat, osiągnąć wysokie wyniki w nauce, ukończyć co najmniej II klasę szkoły zawodowej. Dodatkowe punkty otrzymali również finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad oraz uczniowie z rodzin wielodzietnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.