Medyczne porozumienie urzędu i uczelni

  • AW/lubuskie.pl
  • 22-02-2012
  • drukuj
W środę, tj. 22 lutego w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze marszałek Elżbieta Polak oraz rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego Czesław Osękowski podpiszą porozumienie w sprawie utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dokument określa szczegóły dalszych prac i harmonogram zadań.
Medyczne porozumienie urzędu i uczelni

Dotychczas powstał zespół roboczy przy urzędzie marszałkowskim ds. tworzenia kierunku lekarskiego. Ponadto Sejmik Województwa podjął uchwałę intencyjną w sprawie wyrażenia woli współpracy Województwa Lubuskiego z Uniwersytetem Zielonogórskim w zakresie kształcenia studentów na kierunku lekarskim.

Wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego z uwzględnieniem potrzeb szkolnictwa wyższego w zakresie tworzenia bazy dydaktycznej dla kierunku lekarskiego został złożony do prezydenta Zielonej Góry (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Jak podaje lubuski urzęd marszałkowski, Uniwersytet Zielonogórski do końca 2012 r. przygotuje plan tworzenia struktur wydziału uwzględniający aspekt techniczny i dydaktyczny. Dodatkowo uczelnia ma wystąpić o dofinansowanie z LRPO budowy budynku szpitala klinicznego oraz specjalistycznego sprzętu. Z kolei województwo dołoży wszelkich starań, aby przekazać uczelni nieruchomości pod potrzeby budowy modułu dydaktyczno-klinicznego oraz udzieli wsparcia w zakresie pozyskiwania środków z UE.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Lubuskiego znalazło się 6 mln zł na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kwota ta będzie wydatkowana w latach 2013 – 2014 proporcjonalnie po 50 procent w danym okresie z przeznaczeniem na wydatki bieżące związane z przedsięwzięciem. 7 lutego uchwałę w sprawie dokonania zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej  Województwa Lubuskiego na lata 2012-2024 przyjął Sejmik Województwa Lubuskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak MEN ocenia tworzenie nowego kierunku Uczelni ? ile miejsc będzie finansowało?. Jak wysokie bedą koszty przygotowania pełnej bazy dydaktycznej. Przecież jest Poznań/Wrocław, a liczba miejscw skali kraju nie ulegnie zwiększeniu?

Ludmiła Domagała, 2012-02-22 14:16:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE