MEN chce rozmawiać o Karcie nauczyciela

- MEN chce rozpocząć rozmowy ze związkami zawodowymi i stroną samorządową na temat Karty Nauczyciela, awansu zawodowego i wynagrodzeń nauczycieli - zapewnił wiceminister edukacji Maciej Jakubowski. Do pierwszego spotkania miałoby dojść na początku lipca.
MEN chce rozmawiać o Karcie nauczyciela
"Chcemy te rozmowy moderować tak, by znaleźć kompromis" - powiedział Jakubowski w środę dziennikarzom. "Ustalamy termin pierwszego spotkania. Mam nadzieję, że uda nam się dosyć szybko, czyli na początku lipca, pierwsze spotkanie odbyć" - zaznaczył.

Czytaj też: ZNP przeciw zmianom w prawie oświatowym

Wiceminister odniósł się do stanowiska Zarządu Głównego ZNP w sprawie propozycji samorządowców dotyczących zmian w prawie oświatowym. Związkowcy poinformowali, że na razie nie będą organizować protestu.

Decyzję o ewentualnej akcji protestacyjnej podejmą wtedy, gdy propozycje tych zmian poparte zostaną przez rząd lub przyjmą formę projektu aktów prawnych.

Czytaj też: Samorządy zmienią Kartę nauczyciela

Pod koniec kwietnia strona samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu przedstawiła założenia - jej zdaniem - niezbędnych zmian ustawowych w oświacie. W ustawie o systemie oświaty zaproponowano m.in. wprowadzenie możliwości przekazywania szkół i placówek oświatowych innym osobom prawnym lub fizycznym bez względu na liczbę uczniów.

Strona samorządowa zaproponowała także, by zapisy ustawy Karta Nauczyciela obowiązywały tylko nauczycieli "tablicowych".

Opowiedziała się też za wyższym pensum dydaktycznym, czyli za większą obowiązkową liczbą godzin lekcji prowadzonych przez nauczycieli.

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

do magdy - jestem zdania, to i rząd i Wy rodzice rozbestwiliscie swoje mądre, genialne aniołki. Nie zaglądaj innym do portfela, weź sie sama do roboty, kobieto.

taka jedna, 2012-06-29 18:37:41 odpowiedz

Czyżbyśmy,my Polacy,nie umieli już rozmawiać wprost o naszych sprawach?

Jubilat, 2012-06-28 23:21:58 odpowiedz

Rząd tak rozbestwił nauczycieli, że niech się teraz boi. Podwyżka pensji goni podwyżkę. Przywileje niewspółmierne do pracy i wykształcenia. Za co np. dodatek wiejski? Obecnie warunki pracy i życia na wsi i w mieście są porównywalne. Nawet lepiej uczyć na wsi.

magda, 2012-06-28 21:59:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE