PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN: dofinansowanie zakupu podręczników z dodatkowymi formularzami

  • AW    1 kwietnia 2015 - 08:25
MEN: dofinansowanie zakupu podręczników z dodatkowymi formularzami
Aby otrzymać dotację na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe, trzeba złożyć wnioski na odpowiednich formularzach (fot.fotolia)

Są już dodatkowe wzory formularzy na finansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych, które będą stosowane w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w 2015 r.
Obowiązują już nowe przepisy rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.

Rozporządzenie to określa dodatkowe wzory formularzy na rok 2015 (publikujemy je w dziale Multimedia), które będą stosowane w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, niewidomych, słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących oraz z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o ile uczniowie ci będą korzystać z podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, dostosowanych do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych tych uczniów.

Załączniki, o których mowa w rozporządzeniu to:

Załącznik nr 2a – wzór informacji niezbędnych do ustalenia wysokości dotacji celowej w 2015 r. na wyposażenie szkoły w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Jak podkreśla MEN, dla każdego rodzaju niepełnosprawności należy złożyć osobny formularz nr 2a.

Załącznik nr 5a – wniosek jednostki samorządu terytorialnego o udzielenie dotacji celowej w 2015 r. na wyposażenie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub gimnazjum w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Tu także, zgodnie z wytycznymi resortu, dla każdego rodzaju niepełnosprawności należy złożyć osobny formularz nr 5a.

Załącznik nr 5 – wniosek jednostki samorządu terytorialnego o udzielenie dotacji celowej w 2015 r. na wyposażenie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub gimnazjum w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.