MEN każe samorządom płacić za podręczniki

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki
  • 08-09-2011
  • drukuj
Na samorządach spocznie obowiązek dofinansowania podręczników dla niewidomych dzieci, bo Ministerstwo Edukacji pomimo wcześniejszych zapewnień nie będzie za nie płacić.
MEN każe samorządom płacić za podręczniki
Jak donosi ,,Dziennik Bałtycki'' dopiero pod koniec sierpnia wydział edukacji urzędu miejskiego w Gdańsku otrzymał z MEN pismo dotyczące zawarcia porozumienia w sprawie podręczników dla dzieci niewidomych. Chodzi o dofinansowanie druku książek.

- Ministerstwo za późno wydało decyzję o tym, że będziemy partycypować w dofinansowaniu podręczników - mówi ,,Dziennikowi Bałtyckiemu'' Regina Białousów z gdańskiego wydziału edukacji. - Cała procedura się przedłuża - dodaje.

Obecnie trwają dopiero konsultacje tak z ministerstwem, jak i ze szkołami i rodzicami na temat tego jakich dokładnie materiałow i ksiazek potrzebują niewidome dzieci. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To bardzo smutne.Brak wnikliwej analizy tekstu ustawy doprowadza do takich sytuacji.Nie można wszystkiego odkładać.Jutro nie będzie już możliwości konsultacji i odwołania.Szkoda.

WIR, 2011-09-08 13:24:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE