PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN o subwencji oświatowej

  • pt    5 kwietnia 2016 - 09:13
MEN o subwencji oświatowej
Ostateczna kwota części oświatowej subwencji ogólnej na jednego ucznia wynosi 5 tys. 278,0717 zł (fot.fotolia)

• Resort edukacji opublikował ostateczne wyliczenia dotyczące części oświatowej subwencji ogólnej.
• Kwota subwencji na jednego ucznia wynosi 5 tys. 278,0717 zł.
Ostateczna kwota części oświatowej subwencji ogólnej (dzielona algorytmem) przypadająca w 2016 r. na jednego ucznia przeliczeniowego w skali ogólnokrajowej (tzw. finansowy standard „A”) wynosi 5 278,07 zł w stosunku rocznym – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pismo MEN w Multimediach

MEN tłumaczy, że w planowanej kwocie części oświatowej subwencji finansowy standard „A” wynosił 5 357,33 zł. Planowane (wstępne) kwoty subwencji oświatowej dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego uległy, z początkiem 2016 r., stosownej weryfikacji w oparciu o zaktualizowane dane statystyczne o liczbie uczniów oraz o stanie zatrudnienia nauczycieli w podziale na poszczególne stopnie awansu zawodowego.

Resort przypomina także informacje o założeniach przyjętych do skalkulowania wysokości części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego na rok 2016.

W wyliczeniach części oświatowej subwencji uwzględniono zmiany zakresu zadań oświatowych realizowanych przez poszczególne samorządy terytorialne, które nastąpiły od 1 stycznia 2016 r. w wyniku porozumień zawartych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Łączna kwota subwencji oświatowej na rok 2016 określona została w wysokości 41 mld 496 mln 952 tys. zł.

.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.