PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN: podręczniki będą gotowe na czas

  • pt    10 kwietnia 2017 - 12:13
MEN: podręczniki będą gotowe na czas
Wymiana podręczników dotyczy w tym roku dzieci z klas I, IV i VII szkoły podstawowej (fot. pixabay.com)

W odpowiedzi na prasowe doniesienia, w myśl których żaden z potrzebnych na 1 września podręczników nie został dopuszczony do użytku, Ministerstwo Edukacji stwierdza, że żadnych opóźnień nie będzie i podręczniki będą gotowe do końca czerwca.
• Pracujemy zgodnie z harmonogramem. Żadnych opóźnień nie będzie – pisze MEN.

• Szkoły kupią uczniom podręczniki podczas wakacji, tak aby dzieci miały książki do nauki od 1 września, kiedy rozpoczną się lekcje.

• Wymiana podręczników dotyczy w tym roku trzech roczników uczniów, którzy od września będą uczyli się według nowej podstawy programowej, czyli dzieci z klas I, IV i VII szkoły podstawowej.

Jak poinformowała dziś rano Gazeta Wyborcza, „żadna z książek, które będą potrzebne 1 września 2017 r. nie uzyskała jeszcze stempelka MEN”, a to zdaniem Gazety może spowodować, że nowy rok szkolny dzieci rozpoczną bez podręczników.

Resort Edukacji wystosował w tej sprawie wyjaśnienie. - Obecnie wydawnictwa złożyły 106 wniosków o dopuszczenie podręczników do użytku szkolnego. Wyznaczyliśmy rzeczoznawców do ich zaopiniowania. Podręczniki będą gotowe na czas, kupią je szkoły za pieniądze otrzymane z budżetu państwa – tłumaczy w nim Anna Ostrowska rzecznik prasowy MEN.

Jak przypomina Ostrowska uczniowie dostaną książki za darmo.

Wymiana podręczników dotyczy w tym roku trzech roczników uczniów, którzy od września będą uczyli się według nowej podstawy programowej, czyli dzieci z klas I, IV i VII szkoły podstawowej.

- Apelujemy o niewprowadzanie niepokoju wśród rodziców i nauczycieli – kończy rzeczniczka.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-06-04 12:43:44

    Podręczniki w XXI wieku są zbędne. Natomiast trzeba: 1) uruchomić publikowanie procesów decyzyjnych w sejmie, w województwach i w gminach (powiaty są zbędne, 2) wykorzystywać informacje publiczne w codziennej pracy analitycznej i projektowej szkół, na każdym etapie szkolnej edukacji.