PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN porządkuje przepisy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    31 stycznia 2013 - 06:33
MEN porządkuje przepisy

Jeśli nauczyciel zechce jechać na narty przed sylwestrem, będzie musiał oddać część wakacji. Albo popracować w ferie bez dodatkowego wynagrodzenia.
Takie propozycje zmian w Karcie nauczyciela ogłosi dzisiaj minister edukacji Krystyna Szumilas - informuje „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Kierunki zmian w Karcie nauczyciela

Zmiany zapowiedziane przez ministerstwo wstępnie akceptuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Uważa że nie jest to rewolucja, lecz porządkowanie przepisów.

Nigdzie dotąd nie było napisane, że nauczyciele mają wolne zawsze wtedy, kiedy uczniów nie ma w szkole. Urlop mieli tylko podczas ferii i wakacji oraz kilka dni na czas egzaminów. W okresie między świętami powinni normalnie pracować. Ale działało prawo zwyczajowe i dyrektorzy dawali im wolne.

Zmiany w Karcie nauczyciela MEN wprowadza na wniosek samorządów. Są wśród nich również: ograniczenia w dostępności tzw. urlopów na poratowanie zdrowia (dzisiaj należą się po siedmiu latach pracy, łącznie trzy lata urlopu) oraz danie samorządom większej swobody w kształtowaniu nauczycielskiej pensji - pisze „Gazeta Wyborcza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.