MEN porządkuje przepisy

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 31-01-2013
  • drukuj
Jeśli nauczyciel zechce jechać na narty przed sylwestrem, będzie musiał oddać część wakacji. Albo popracować w ferie bez dodatkowego wynagrodzenia.
MEN porządkuje przepisy

Takie propozycje zmian w Karcie nauczyciela ogłosi dzisiaj minister edukacji Krystyna Szumilas - informuje „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Kierunki zmian w Karcie nauczyciela

Zmiany zapowiedziane przez ministerstwo wstępnie akceptuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Uważa że nie jest to rewolucja, lecz porządkowanie przepisów.

Nigdzie dotąd nie było napisane, że nauczyciele mają wolne zawsze wtedy, kiedy uczniów nie ma w szkole. Urlop mieli tylko podczas ferii i wakacji oraz kilka dni na czas egzaminów. W okresie między świętami powinni normalnie pracować. Ale działało prawo zwyczajowe i dyrektorzy dawali im wolne.

Zmiany w Karcie nauczyciela MEN wprowadza na wniosek samorządów. Są wśród nich również: ograniczenia w dostępności tzw. urlopów na poratowanie zdrowia (dzisiaj należą się po siedmiu latach pracy, łącznie trzy lata urlopu) oraz danie samorządom większej swobody w kształtowaniu nauczycielskiej pensji - pisze „Gazeta Wyborcza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE