PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN przekazuje środki na remont szkół

  • PAP    21 lipca 2010 - 12:52

Pierwsze cztery samorządy z Podkarpacia otrzymały z Ministerstwa Edukacji Narodowej fundusze na remonty szkół zniszczonych podczas powodzi. Resort przekazał już łącznie prawie 1,850 mln zł.
Jak poinformowała w środę Grażyna Kalandyk z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, środki na remonty szkół otrzymały już gminy: Niwiska - 25 tys. zł, Wadowice Górne - 300 tys. zł, Gawłuszowice - 590 tys. zł oraz powiat ropczycki - ponad 926 tys. zł.

Kalandyk dodała, że w przypadku pow. ropczyckiego jest to pierwsza transza, która zostanie uzupełniona po przedstawieniu przez samorząd protokołu od ubezpieczyciela. Pozostali otrzymali już pełne kwoty.

Podobne wnioski do MEN o przyznanie środków z subwencji oświatowej na remonty szkół złożyły już także inne samorządy, m.in. miasto Ropczyce, gmina Dukla, Czermin, Rymanów, Nozdrzec, powiaty jasielski, dębicki. Kolejne samorządy zamierzają takie wnioski złożyć już wkrótce, np. Tarnobrzeg, Mielec.

Samorządy muszą najpierw same oszacować straty, które są później weryfikowane przez komisję na szczeblu wojewódzkim. Następnie wniosek trafia do MEN.

Dwie tegoroczne fale powodziowe, które przeszły przez Podkarpacie w maju i czerwcu, w sumie uszkodziły w regionie ok. 120 placówek oświatowych.

Kalandyk dodała, że o środki na remonty mogą ubiegać się także przedszkola. Jednak wnioski muszą składać w resorcie spraw wewnętrznych i administracji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.