MEN rozpoczyna przyjmowanie zamówień na „Nasz elementarz”

Do 30 czerwca resort edukacji zbierać będzie zapotrzebowanie szkół na darmowy podręcznik.
MEN rozpoczyna przyjmowanie zamówień na „Nasz elementarz”

Ministerstwo Edukacji udostępniło aplikację umożliwiającą złożenie przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia zapotrzebowania na „Nasz elementarz” – podręcznik do klasy I szkoły podstawowej zapewniany przez MEN oraz przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Wniosku o wyposażenie w „Nasz elementarz”.

Podstawowym kanałem komunikacji w celu złożenia zapotrzebowania lub wniosku przez szkołę jest „strefa dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępna pod adresem https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/.

Możliwość skorzystania ze strefy mają wyłącznie osoby posiadające aktualne upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO oraz aktywny login i hasło.

Na stronie https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/ znajduje się instrukcja logowania do strefy oraz instrukcja zmiany hasła.

Podstawą dla złożenia zapotrzebowania lub wniosku jest zweryfikowanie danych szkoły zgromadzonych w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych albo przekazanych w związku z zakładaniem konta w aplikacji dla szkół niemających dostępu do bazy danych SIO.

MEN  prosi o zweryfikowanie danych szkół oraz złożenie zapotrzebowania do poniedziałku 30 czerwca br.

W aplikacji została zapewniona możliwość edycji i modyfikacji złożonego zapotrzebowania lub wniosku w celu uwzględnienia zmian wynikających np. z zakończenia postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe instrukcje dotyczące wypełniania formularza zapotrzebowania lub wniosku znajdują się na portalu systemu informacji oświatowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do aniela1983: Z tego co wiem, to MEN-owski elementarz jest obowiązkowy. Ale wydawnictwa do ćwiczeń dokładają gratisowo swoje elementarze. Swoją drogą, nagle za 50 zł wydrukują ćwiczenia i podręcznik, które do tej pory kosztowały ponad 200 zł.?

mewa13, 2014-06-19 07:58:30 odpowiedz

Ale rodzic ma wybór, może dziecku kupić sprawdzony podręcznika do klasy I ( np. tropiciele, czy nasze razem w szkole).

aniela1983, 2014-06-17 23:04:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE