PARTNER PORTALU
 • BGK

MEN rozpoczyna przyjmowanie zamówień na „Nasz elementarz”

 • pt    17 czerwca 2014 - 12:57
MEN rozpoczyna przyjmowanie zamówień na „Nasz elementarz”

Do 30 czerwca resort edukacji zbierać będzie zapotrzebowanie szkół na darmowy podręcznik.
Ministerstwo Edukacji udostępniło aplikację umożliwiającą złożenie przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia zapotrzebowania na „Nasz elementarz” – podręcznik do klasy I szkoły podstawowej zapewniany przez MEN oraz przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Wniosku o wyposażenie w „Nasz elementarz”.

Podstawowym kanałem komunikacji w celu złożenia zapotrzebowania lub wniosku przez szkołę jest „strefa dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępna pod adresem https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/.

Możliwość skorzystania ze strefy mają wyłącznie osoby posiadające aktualne upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO oraz aktywny login i hasło.

Na stronie https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/ znajduje się instrukcja logowania do strefy oraz instrukcja zmiany hasła.

Podstawą dla złożenia zapotrzebowania lub wniosku jest zweryfikowanie danych szkoły zgromadzonych w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych albo przekazanych w związku z zakładaniem konta w aplikacji dla szkół niemających dostępu do bazy danych SIO.

MEN  prosi o zweryfikowanie danych szkół oraz złożenie zapotrzebowania do poniedziałku 30 czerwca br.

W aplikacji została zapewniona możliwość edycji i modyfikacji złożonego zapotrzebowania lub wniosku w celu uwzględnienia zmian wynikających np. z zakończenia postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe instrukcje dotyczące wypełniania formularza zapotrzebowania lub wniosku znajdują się na portalu systemu informacji oświatowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • mewa13, 2014-06-19 07:58:30

  Do aniela1983: Z tego co wiem, to MEN-owski elementarz jest obowiązkowy. Ale wydawnictwa do ćwiczeń dokładają gratisowo swoje elementarze. Swoją drogą, nagle za 50 zł wydrukują ćwiczenia i podręcznik, które do tej pory kosztowały ponad 200 zł.?
 • aniela1983, 2014-06-17 23:04:14

  Ale rodzic ma wybór, może dziecku kupić sprawdzony podręcznika do klasy I ( np. tropiciele, czy nasze razem w szkole).