PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN stworzy interaktywną mapę szkół zawodowych w Polsce

  • bad    8 grudnia 2014 - 19:31
MEN stworzy interaktywną mapę szkół zawodowych w Polsce
Fot. Pixbay

- Ankiety, które Państwu przekazujemy, pozwolą nam na stworzenie interaktywnej mapy szkół zawodowych w Polsce. Dzięki niej uczniowie i ich rodzice uzyskają dostęp do informacji o placówkach prowadzących kształcenie zawodowe w ich najbliższym otoczeniu – napisała minister edukacji narodowej w wysłanym dziś liście do dyrektorów publicznych zasadniczych szkół zawodowych dla młodzieży i publicznych techników dla młodzieży.
Ankiety zostały zamieszczone w strefie dla zalogowanych na stronie Systemu Informacji Oświatowej. Będą dostępne dla dyrektorów pomiędzy 8 a 16 grudnia br. Poprzez wypełnienie ankiety dyrektorzy poinformują m.in. w jakich zawodach ich szkoła planuje rozpoczęcie kształcenia. Odpowiedzą także na pytania dotyczące m.in. zakresu współpracy z pracodawcami, a także w jaki sposób w ich szkole realizowane jest kształcenie praktyczne.

Czytaj też: Powiaty chcą pieniędzy na szkolnictwo zawodowe. MEN: są na to miliardy

- Jestem przekonana, że mapa, którą z państwa pomocą będziemy na bieżąco aktualizować, ułatwi absolwentom i rodzicom zaplanowanie dalszej edukacji i kariery zawodowej – dodała Joanna Kluzik-Rostkowska w dzisiejszym liście.

Czytaj też: Do końca ferii zimowych powstanie mapa szkół zawodowych

Rok szkolny 2014/2015 decyzją minister edukacji narodowej jest Rokiem Szkoły Zawodowców.

- Chcemy, by dzięki działaniom podejmowanym w czasie trwania tego roku, szkoły zawodowe przestały być postrzegane jako szkoły drugiego wyboru. Zależy nam, by absolwenci gimnazjów i ich rodzice byli jak najlepiej poinformowani o tym, jakich zawodów mogą nauczyć się w szkołach, które znajdą na mapie, jakie warunki panują w tych placówkach, jaki system nauczania proponują – napisała szefowa MEN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.