PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN: tak należy klasyfikować wydatki na podręczniki

  • bad    31 lipca 2014 - 13:40
MEN: tak należy klasyfikować wydatki na podręczniki

Resort edukacji opublikował informację dotyczącą klasyfikowania wydatków w wysokości 1% wykorzystanej dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2014 r.
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi klasyfikowania wydatków w wysokości 1% wykorzystanej dotacji celowej związanych z obsługą zadania polegającego na wyposażeniu szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe - zgodnie z art. 22ae ust. 1 ustawy z 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 811), Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, iż wydatki w wysokości 1% wykorzystanej dotacji celowej należy klasyfikować w następujących rozdziałach: 80101 Szkoły podstawowe, 80102 - Szkoły podstawowe specjalne, 80132 - Szkoły artystyczne.

Czytaj też: Uczniowie będą stopniowo zaopatrzani w bezpłatne podręczniki

Klasyfikowanie tych środków w innych rozdziałach niż wyżej wymienione znacznie skomplikuje i wydłuży proces udzielania i rozliczania dotacji przez wojewodów.

Czytej też: W Małopolsce rośnie liczba nauczycieli bez pracy. Jest pomoc

Ponadto koszty obsługi zadania należy wyliczać zgodnie z załącznikiem nr 4. W myśl z art. 22ae ust.15 ww. ustawy, koszty obsługi zadania stanowić będą 1% wykorzystanej dotacji celowej, a więc kwot jakie szkoły planują przeznaczyć na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych do zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego i materiałów ćwiczeniowych (suma kwot z poz. 3 i poz. 4 ).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.