MEN unika rozmowy z Kościołem

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik
  • 17-05-2013
  • drukuj
Episkopat od kilku tygodni prosi Ministerstwo Edukacji Narodowej o wyznaczenie terminu rozmowy o ważnych problemach polskiej szkoły. Resort jednak milczy.
MEN unika rozmowy z Kościołem

Do połowy kwietnia MEN miało przygotować dane, co jeszcze musi zrobić Kościół, a co resort, by religia stała się przedmiotem maturalnym; miała być też analiza prawna w tej sprawie - relacjonuje bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

„Niestety, pomimo zabiegów dotychczas nie udało się nam otrzymać nawet terminu spotkania z przedstawicielami MEN" - mówi w „Naszym Dzienniku" hierarcha.

Jak przypomina biskup, Kościół już 5 lat temu spełnił formalne warunki, by była matura z religii. Wciąż jednak nie ma pozytywnej decyzji MEN, słyszymy tylko „nie", a nie przedstawia się nam argumentów - mówi.

Stronę kościelną niepokoją też informacje o wprowadzeniu już do najmłodszych klas przedmiotu edukacja seksualna. To, co się przygotowuje polskim dzieciom, to kompletny skandal, niezrozumienie czym jest wychowanie - ocenia bp Mendyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

unika rozmowy... a może po prostu im telefon nie zadziałał...

kora, 2013-05-20 21:35:35 odpowiedz

Czujemy że coś sie dzieje ale nie wiemy o co chodzi...

Jubilat, 2013-05-20 15:07:54 odpowiedz

@Paweł nie święty Pieniądze zaoszczędzone na lekcjach religii można przeznaczyć lepiej niż na nauczanie etyki czy religioznawstwa. Etyki może i powinien uczyć każdy nauczyciel (dając osobisty przykład) i - przede wszystkim - rodzice. Religioznawstwo może być elementem np. historii (albo wos). A zao...szczędzone pieniądze można przeznaczyć np. na większą liczbę godzin języków obcych. rozwiń

krzyciel, 2013-05-20 10:30:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE