PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN: większość szkół przygotowana do przyjęcia sześciolatków

  • bad    11 czerwca 2014 - 16:55
MEN: większość szkół przygotowana do przyjęcia sześciolatków

- Większość szkół jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków. Zachęcam rodziców, aby sprawdzili czy szkoły ich dzieci są gotowe. Jest jeszcze czas na wyeliminowanie ewentualnych braków – powiedziała w środę minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w Katowicach.
Minister edukacji narodowej wzięła tam udział w konferencji „Dziecko w przedszkolu i szkole - proces osiągania gotowości szkolnej". Spotkanie zorganizował Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

- Zmiany w szkole powinny być ewolucyjne a nie rewolucyjne. Powinny być skupione na indywidualizmie dzieci - powiedziała minister. - Ewaluacja pokazała, że im starsza klasa tym dzieci zadają mniej pytań. Pokazuje to, że szkoła niedostatecznie rozwija i pobudza wyobraźnię. Zależy mi, aby to zmienić - dodała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Czytaj też: 901 sześciolatków uzyskało odroczenie od obowiązku szkolnego

W trakcie spotkanie dyskutowano także o przygotowanym przez MEN bezpłatnym podręczniku, który już we wrześniu otrzymają pierwszoklasiści.

- Przygotowujemy podręcznik złożony z czterech części, do każdej z nich. poradnik dla nauczycieli. Jego pierwszą część można znaleźć na stronie naszelementarz.men.gov.pl - przypomniała minister edukacji. - Nasz podręcznik będzie podręcznikiem na wolnej licencji, na stronie internetowej opublikujemy też generator kart pracy. Wszystko po to, aby każdy nauczyciel miał możliwość różnych modyfikacji. Proszę was o przekazanie swoich uwag i doświadczeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.